Zoeken
  Zoeken met  
23.1 °C
N3
 
files 48
88 km.
euro95
diesel
1,799
1,453
 
 
do 18 okt 2012, 08:02

Luiten: Doping in golf nutteloos

Van onze Telesportredactie
AMSTERDAM - Ook in de golfsport is de affaire rond Lance Armstrong onderwerp van van gesprek. Golfer Joost Luiten schrijft in zijn column voor Telesport dat doping in zijn sport 'nutteloos' is.

Luiten: "Doping is in de wielersport natuurlijk niets nieuws, maar bij ons golfers komt het eigenlijk zelden ter sprake. In 2008 zijn er op het professionele circuit bij ons ook dopingcontroles ingevoerd, waar dat al langer bij de amateurs gebeurde. Als je het mij vraagt, is doping in de golfsport totaal nutteloos."

"Golf is ook een totaal andere sport dan wielrennen. Bij golf is het technische en mentale gedeelte essentieel. Je techniek zal er niet beter van worden als je bijvoorbeeld aan de epo gaat. Ook zorgen die prestatiebevorderende middelen er niet voor dat je opeens veel meer putts gaat maken. Je zou voor extra kracht wel iets kunnen gebruiken."

"Het enige wat je daar mee bereikt, is dat je wat verder gaat slaan. Maar zeker niet rechter. En met een regelmatig bezoek aan de sportschool bereik je dat ook wel, zo weet ik uit eigen ervaring. Maar te veel spieren en kracht zit een golfer ook weer in de weg, het draait meer om souplesse."

"Dan gaat er natuurlijk het verhaal dat je middelen kunt gebruiken om je hartslag omlaag te krijgen. De zogeheten bètablokkers. Het kan je zenuwen helpen in bedwang te houden, maar ik denk dat dat ook niet werkt. Ik weet van mezelf dat ik de spanning juist nodig heb om te kunnen presteren. De adrenaline die je lichaam dan aanmaakt, zet ik om in positieve energie."

Lees de volledige column van Luiten in de betaalde online versie van De Telegraaf (gratis voor abonnees of eenmalig voor 1,10 euro).

Lees meer over
golf  - joost luiten

Bezig met inloggen.
Inloggen bij Mijn Telegraaf
sluit
Inloggen met je eigen e-mail adres
Wachtwoord vergeten?

Inschrijven als nieuwe deelnemer >

Ingelogd bij Mijn Telegraaf
avatar
Wachtwoord vergeten

Vul je e-mailadres in en je ontvangt binnen een minuut een link om een nieuw wachtwoord in te stellen.

< Terug naar inloggen

Geen e-mail ontvangen?
Kijk in uw spamfolder en voeg eventueel no-reply@telegraaf.nl toe aan je contacten.

Wachtwoord link verstuurd!

We hebben een e-mail gestuurd naar . Klik op de link in dit bericht om een nieuw wachtwoord te maken.

Geen e-mail ontvangen?
Kijk in uw spamfolder en voeg eventueel no-reply@telegraaf.nl toe aan je contacten.

Wachtwoord link nog een keer verstuurd!

We hebben nogmaals een e-mail gestuurd naar . Klik op de link in dit bericht om een nieuw wachtwoord te maken.

Weer geen e-mail ontvangen?
Gebruik u misschien een ander e-mail adres bij her inloggen op telegraaf.nl?

Probeer het opnieuw of neem contact met ons op.

Contact met ons?
Uw bericht is ontvangen

We hebben uw bericht ontvangen. U ontvangt binnen 2 dagen een antwoord.

< Terug naar inloggen