*

Zoeken
  Zoeken met  
wo 30 jul 2008, 17:07

IOC wist van internetcensuur China

PEKING -  Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft woensdag toegegeven dat het van tevoren wist dat China niet van plan was journalisten ongecensureerde toegang tot internet te verlenen.

In de aanloop naar de Spelen hadden de Chinezen beloofd dat de ongeveer 20.000 journalisten die tussen 8 en 24 augustus verslag doen van het sportevenement volledige toegang zouden krijgen tot het internet. Die belofte braken zij eerder op woensdag.

IOC-woordvoerster Giselle Davies zei dat deze uitkomst het IOC niet verbaast. Volgens Davies had het organiserend comité van de Spelen het IOC meerdere keren duidelijk gemaakt dat sommige websites niet beschikbaar zouden zijn voor de verslaggevers in het Olympische perscentrum. Het IOC en de organisatie overleggen regelmatig om goede werkomstandigheden voor de buitenlandse pers te creëren, aldus de woordvoerster.

Gerelateerde artikelen

en volg Telesport op:
twitter hyves RSS