*

Zoeken
  Zoeken met  
do 09 feb 2012, 05:52

Vol programma voor peloton

Van onze speciale verslaggevers
EMMEN -  Dat het bestuur van de Koninklijke Vereniging De Friesche Elf Steden gisteravond (voorlopig) een streep haalde door de 16e Elfstedentocht, betekent niet dat de marathonschaatsers de komende dagen tot rust komen. Vandaag staat de Ronde van Skarsterlân in het Friese Goingarijp op het programma. De vrouwen starten om 10.00 uur voor een wedstrijd over 60 kilometer. De mannen rijden 100 kilometer. Het startschot voor deze marathon klinkt om 12.15 uur.

Geert-Jan van der Wal na zijn winst op het Veluwemeer in 2010. Geert-Jan van der Wal na zijn winst op het Veluwemeer in 2010. Foto: ANP

Tussen Biddinghuizen en Elburg wordt morgen de Veluwemeertocht verreden. Geert-Jan van der Wal was twee jaar geleden de laatste winnaar in Elburg. Hoewel de natuurijsspecialist al lange tijd wordt geplaagd door een rugblessure, is hij niet van plan zich bij voorbaat gewonnen te geven. "Ik ga er vol voor om mijn titel te verdedigen, maar dat zal niet gemakkelijk worden. Ik ben nu bijna negen maanden geblesseerd en daar ga je over het algemeen niet beter van rijden. Hier op het NK ging het aardig goed met mijn rug, maar dat kwam ook doordat ik mezelf had vol gestopt met pijnstillers”, zei Van der Wal, die als zesde eindigde.

Daags na de Veluwemeertocht vindt in Groningen de Marathon van Appingedam plaats. Dat is een primeur, want deze wedstrijd werd nooit eerder georganiseerd. De Holland-Venetiëtocht in Giethoorn, die wel tot het rijtje marathonklassiekers behoort, staat voor zondag gepland.