*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-7 °C
O 2
 
files 2
1 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
za 27 dec 2008, 05:30

Scheur in lies voor Timmer

Van onze speciale verslaggever
HEERENVEEN -  Sprintster Marianne Timmer kan niet deelnemen aan de NK sprint in Groningen (3 en 4 januari) en de WK sprint in Moskou (17 en 18 januari). De olympisch kampioene op de 1000 meter is de komende vier tot zes weken uitgeschakeld als gevolg van een scheur in haar lies.

Marianne Timmer Marianne Timmer Foto: Francois Wieringa

De DSB-schaatsster keerde begin deze maand met lichte liesklachten terug van de World Cup in Nagano. In eerste instantie leek de blessure zich snel te herstellen. "Maar afgelopen zaterdag bij de training schoot het er weer een beetje in. Ik heb het de dagen erna bewust heel rustig aan gedaan, maar toen ik dinsdag in de training weer wat snelheidswerk deed, voelde ik het verergeren", aldus Timmer, die vervolgens meteen voor een MRI-scan terecht kon bij de Isala-klinieken in Zwolle.

Daar bleek vervolgens dat de spier liefst vijftien centimeter in de lengte gescheurd was. "Dit is een enorme streep door de rekening. Ik heb nu de knop omgezet en ga mijn uiterste best doen zo snel en zo goed mogelijk te revalideren", aldus Timmer. De pupil van coach Jac Orie wil nog niet spreken van een verloren seizoen. Zij richt het vizier op een eventueel te houden skate-off voor de WK afstanden in Vancouver (12 t/m 15 maart).


Telesport
Proefabonnement?

Word nu ook Vriend van Telesport op Hyves.

Volg Telesport ook op Facebook.

Volg Telesport ook op Twitter.

Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!