*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-5 °C
O 3
 
files 7
4 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
za 07 nov 2009, 23:34

Shorttrack: Pech voor Van Doorn

Van onze shorttrackmedewerkster
MONTREAL -  Voor shorttrackster Annita van Doorn leek Olympische kwalificatie voor het grijpen op de 500 meter tijdens het Olympisch kwalificatietoernooi in Montreal. Het lot besliste echter anders. Materiaalbreuk tijdens de start van de beslissende race zorgde ervoor dat Van Doorn niet meer kon herstarten.

Annita van Doorn Annita van Doorn

Tijdens de eerste meters in de kwartfinales kreeg Van Doorn een tik tegen haar ijzer van de Amerikaanse Reutter, waardoor een deel van het mes uit het ijzer brak. Dat betekende voor Van Doorn het einde van de race. De Nieuwegeinse had in deze rit aan een plaats bij de eerste drie voldoende voor kwalificatie. Met een nominatie op zak hoefde Van Doorn alleen nog vormbehoud te tonen via een plek in de top twaalf. Van Doorn bereikte de kwartfinales met drie keer ritwinst.

Ook Liesbeth Mau Asam en Sjinkie Knegt waren dichtbij een Olympisch ticket. Mau Asam eindigde als tiende en kwam daarmee twee plaatsen tekort voor een plaats bij de beste acht, de eis van sportkoepel NOC*NSF. Knegt kwam in de kwartfinale als tweede over de finish, maar een niet goed uitgevoerde inhaalactie kwam hem op een diskwalificatie te staan. Hij eindigde als vijftiende.

Niels Kerstholt en Freek van der Wart haalden op de 500 meter de kwartfinale niet. Zij eindigden als negentiende en twintigste. Op de 1500 meter werd Knegt dertiende.


Telesport
Proefabonnement?

Word nu ook Vriend van Telesport op Hyves.

Volg Telesport ook op Facebook.

Volg Telesport ook op Twitter.

Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!