Uitstapje voor schaatsers
Shorttrackers sterk op 1000 m
Aerts wint op Veluwemeer
Van der Wal wint weer op natuurijs
Angenent Classic gaat door
LIVE EXTRA Twente - Heracles
Twente met Willem Janssen
Heerenveen nog zonder Zomer
De Graafschap mist zieke trainer
DOSSIER Alles over de eredivisie
Man Long kocht meer epo
Nog een ronde in China
Kreder pakt dagzege
Vingerling vervangt Veldt
Boonen weer sterkste in Qatar
Federer: Ik speelde niet slecht
ISNER STUNT TEGEN FEDERER
'Roger Federer te kloppen'
Sjarapova klaar in Parijs
Siemerink: relaxte vrijdag
De marathon op het ijs van de Uithof was een boeiende. Er waren constant uitlooppogingen. Vooral Bob de Vries en Sjoerd Huisman lieten hun avontuurlijke neigingen dikwijls de vrije loop. Het peloton kon de twee rebellen steeds achterhalen. Maar dat eiste wel een groot aantal slachtoffers. Slechts de helft van de zestig gestarte rijders wist de race over 125 ronden te volbrengen.
Stroetinga reed zuinig en concentreerde zich op de massasprint. Hij werd door zijn BAM-ploeggenoten gelanceerd voor de eindsprint. Op de eindstreep had hij een halve meter voorsprong op zijn teamgenoot Bob de Vries. „Vorige week nam ik de bloemen mee voor mijn vrouw. Vandaag doe ik dat voor mijn drie maanden oude dochtertje Luca”, grijnsde Stroetinga na afloop.
Bij de vrouwen won Carla Zielman de massasprint. De boerendochter uit Steenwijkerwold, die in januari van dit jaar in Lelystad de nationale titel op natuurijs veroverde, bleef Mariska Huisman (tweede) en Ireen Schouten (derde) voor. Huisman blijft leidster in het klassement.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer