*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-6 °C
O 2
 
files 15
12 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
ma 16 nov 2009, 05:43

Dramatisch einde

Van onze Telesportredactie
HEERENVEEN -  De olympische droom van Marianne Timmer spatte in het ziekenhuis van Zwolle definitief uiteen. Uitgerekend op vrijdag de dertiende was de drievoudig olympisch kampioene ongelukkig ten val gekomen op de 500 meter tijdens de Essent/World Cup in Heerenveen, gisterochtend werd alle hoop op een voorspoedig herstel met de uitslag van een MRI-scan keihard de grond ingeslagen. "Een keiharde klap in mijn gezicht", reageerde ze ontdaan. Vancouver 2010 is voor Timmer een gesloten boek.

Marianne Timmer Marianne Timmer Foto: Francois Wieringa

Het hielbeen van haar linkervoet blijkt op meerdere plaatsen gebroken. Daarnaast is er nog ander gewrichtsletsel, onder andere in de vorm van een gescheurde band, verrekte pezen en kapselbeschadiging. "Het is een gecompliceerde en weinig voorkomende blessure. De artsen hebben me op het hart gedrukt ontzettend voorzichtig te zijn om te zorgen dat er geen blijvend letsel optreedt. Ik mag er absoluut niet op staan om doorzakken van mijn voet te voorkomen. Ik mag de komende zes weken sowieso niets doen", aldus Timmer.

Het 35-jarige boegbeeld uit de Control-schaatsploeg van Jac Orie wenste nog niet al te nadrukkelijk stil te staan bij de sportieve consequenties van de laatste onheilstijding. Zeker is dat ze deze winter niet meer op het ijs in actie zal komen. Timmer wilde altijd stoppen na Vancouver, maar of haar onfortuinlijke val in Thialf meteen haar allerlaatste sportieve wapenfeit is geweest, wilde ze nog niet zeggen. "Als het aan mij ligt niet. Maar eerst moet ik zorgen dat ik volledig herstel. Daarna ga ik pas verder kijken."


Telesport
Proefabonnement?

Word nu ook Vriend van Telesport op Hyves.

Volg Telesport ook op Facebook.

Volg Telesport ook op Twitter.

Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!