| Winterspelen 2010 | |||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
„Elke bobpiloot is in zijn leven ergens op een baan wel een keer voor dezelfde keuze komen te staan”, zegt Van Calker. „Doorgaans los je het probleem wel op. Mij lukte dat in Whistler niet. We hebben jankend bij elkaar gezeten, iedereen heeft zijn zegje kunnen doen. Het heeft me echter niet op andere gedachten gebracht. We hebben vier jaar voor dat evenement getraind, als eerste Nederlandse mannen in een bobslee succes gehad. De teleurstelling was bij iedereen groot en bij mezelf misschien wel het grootst.”
De conclusie: een piloot zonder zelfvertrouwen is op een bobbaan - en zeker die van Whistler waar voor het eerst in de geschiedenis snelheden van ver boven de 150 kilometer per uur werden gehaald - een gevaar voor zichzelf en zijn teamleden. „Dan voelen sommige uitspraken van betrokkenen als een dolksteek in de rug.”
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer