*

Zoeken
  Zoeken met  
wo 24 feb 2010, 00:43

'Kramer kan in alle staten zijn'

Van onze speciale verslaggever
RICHMOND -  Assistent-coach Geert Kuiper moest Sven Kramer na zijn diskwalificatie tot rust manen. "Als zoiets gebeurt, dan kan Sven in alle staten zijn", zei Kuiper, vlak nadat Kramer door een blunder van coach Gerard Kemkers het olympisch goud op de tien kilometer misliep. "Ik heb hem even vastgepakt en gezegd dat hij rustig moest blijven. Als groot kampioen moet je ook je teleurstelling nemen."

Bob de Jong probeert te troosten. Bob de Jong probeert te troosten. Foto: AFP

In de Richmond Olympic Oval was Kramer aanvankelijk op weg naar zijn tweede gouden medaille van deze Winterspelen. Halverwege de race werd de 23-jarige Fries echter door zijn coach Kemkers de verkeerde baan ingestuurd. Kramer volgde het advies op en dat betekende diskwalificatie.

"Sven twijfelde zelf nog wel of hij moest wisselen", verklaarde Kuipers. "Maar er is geen tijd om te twijfelen. Ze gaan immers met snelheden van zo'n 45 kilometer per uur de bocht in. Iedereen baalt hier natuurlijk van, maar Sven voorop."


Winterspelen 2010
Nieuws
Schaatsen
Vancouverjournaal
Uitslagen
Medaillespiegel
Nederlanders
Records
Historie
Mooiste foto's
Video's
Column Kramer
Column Timmer
Column Veldkamp
Weblog Ingrid Paul
  • rss Olympisch schaatsen
  • Olympisch schaatsen