Zoeken
  Zoeken met  
 
16 °C
NW 1
 
files 5
17 km.
euro95
diesel
1,535
1,211
 
 

SNELNIEUWS

Vrijdag 3 september

ABN Amro sluisde kunst weg

door onze redactie
ABN Amro sluisde kunst weg
Achter de schermen bij Fortis is commotie ontstaan omdat ABN Amro het eigendom van zijn uiterst belangwekkende kunstcollectie

Dit om te voorkomen dat de kunstcollectie, die de afgelopen 25 jaar is opgebouwd en tot de belangrijkste kunstverzamelingen van Nederland behoort, in handen zou vallen van de overnamepartners.

Zo bestond bij ABN Amro onder meer de vrees dat delen naar de nieuwe eigenaar Royal Bank of Scotland zouden verdwijnen. Vlak voor de overname is het eigendom van de kunstcollectie in allerijl voor het symbolische bedrag van 1 euro overgedragen van ABN Amro NV naar de Stichting ABN Amro Kunstverzameling. De opgestapte ABN Amro-topman Rijkman Groenink is voorzitter geworden van deze stichting.

Kunstexperts schatten de waarde van de kunstverzameling van ABN Amro op 'vele tientallen miljoenen euro's', maar een officiële taxatie is nooit gemaakt. De ABN Amro-kunstverzameling telt meer werken dan bijvoorbeeld het Van Abbemuseum bezit. Ze vertegenwoordigt een dwarsdoorsnede van de nationale hedendaagse kunst, met kunstwerken van onder anderen Marlene Dumas, Eylem Aladogan en Heringa/Van Kalsbeek, maar telt ook van internationale toppers als Warhol en Judd.

Bronnen binnen Fortis bevestigen dat de bank een onderzoek is gestart, onder meer naar de vraag of ABN Amro 'onrechtmatige handelingen' heeft verricht. Maar ook binnen ABN Amro is er onrust. "Wij spreken over de grootste kunstroof van de eeuw", aldus een direct betrokkene binnen de bank. " De kunstwerken zijn aangekocht met geld van de bank en de aandeelhouders. Op het laatste moment is het in een stichting ondergebracht."


, comments_amount=176, subsection=, link=http://www.telegraaf.net/binnenland/2849681/_ABN_Amro_sluisde_kunst_weg__.html, date_lastmodified=1198223891, sectionpath=, section=binnenland, id=2849681, author=redactie, title=ABN Amro sluisde kunst weg, comments_allowed=1, images=[{id=86285, url=http://www.telegraaf.nl/multimedia/archive/00086/rijkmangroenink_jpg_86285a.jpg

Please Wait ...
loading media player ...
Dagboek van onze Helden

Meest gelezen

Telegraaf | buitenland | binnenland | prive | digitaal | telesport | overgeld | vrouw | dft |
Please Wait ...
loading ...
Please Wait ...
loading ...