Inloggen bij Telegraaf.nl
Ajax heeft in de twee resterende groepsduels met Timisoara en Anderlecht aan één punt voldoende als de strafcommissie van de UEFA vasthoudt aan de straf van drie verliespunten voor Dinamo Zagreb. Het zou heel goed kunnen dat Ajax met het huidige puntentotaal van acht ook al bij de beste twee van groep A van de Europa League eindigt.
In het stadion waar normaal gesproken de beruchte leden van de supporterskern Bad Bleu Boys met zang en oorverdovend vuurwerk voor een intimiderende sfeer zorgen, regeerde donderdagavond de stilte. De stemmen van de spelers van beide club galmden door het stadion omdat de UEFA vorige week bepaalde dat alleen Ajax zo'n 200 sponsors mocht meenemen. Omdat veel geldschieters niet afreisden naar Zagreb, gaf de leiding van de Amsterdamse club veel „gewone“ supporters de status van VIP.
De fans van de thuisclub moesten het duel op televisie bekijken omdat een grote afvaardiging van de Bad Blue Boys zich vorige maand tijdens de uitwedstrijd tegen Timisoara voor de zoveelste keer had misdragen. De kampioen van Kroatië is inmiddels in beroep gegaan tegen de puntenaftrek, maar vreest dat de UEFA er veel aan is gelegen dat het gevreesde supportersleger voorlopig niet meer in oorlogstemming door Europa marcheert.
Ajax begon de wedstrijd met Siem de Jong voor de lichtgeblesseerde Gabri. Marko Pantelic, de laatste weken nog geen publiekspeler in de ArenA, voelde zich prima op zijn gemak in het lege stadion. Hij maakte in de veertiende minuut op aangeven van Urby Emanuelson de openingstreffer (1-0) en zette even later Demy de Zeeuw alleen voor doelman Tomislav Butina, die knap redde.
Ajax speelde na 35 minuten een gewonnen wedstrijd wegens een domme actie van Leandro Cufré. De vleugelverdediger gaf Luis Suarez een elleboog en moest met een rode kaart vertrekken. De Zeeuw kopte zijn ploeg even voor rust na goed voorbereidend werk van Pantelic en Suarez naar 0-2. Ajax dacht in de tweede helft vooral aan de wedstrijd van zondag tegen FC Twente. Jol wisselde Enoh, Emanuelson en Vertonghen en constateerde tevreden dat de Britse scheidsrechter Michael Leslie ook Adrian Cello nog van het veld stuurde.
Bekijk hier de uitslagen en stand.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Download nu onze Voetbal App
Doe mee aan de EK Poule!
Ruime zege Oekraïne op Estland
Megatransfer Hazard naar Chelsea
Valencia legt Guardado vast
Sion ondanks 36 pnt aftrek gered
Mathijsen; spierverrekking
'Niks gemist aan oefenduel'
Bouma leeft mee met Mathijsen
Sneijder: beide beentjes op de grond
Rus fluit oefenduel Oranje
Cech langer bij Chelsea
Eerste training Afellay bij Oranje
Löw laat Cacau thuis
Gelukje voor Frankrijk
EK voetbal: wijziging Engeland
Veel publiek voor Oranje
Mathijsen naar ziekenhuis
Volkslied nekt voetballer
Swansea strooit met geld
‘Bayern beter dan Dortmund’
Hazard kent nieuwe club
Ivoorkust haalt bondscoach
Italië zet speler uit selectie
Ajax legt ook Hoogendijk vast
'Puyol wijst miljoenen af'
'2014 wordt het WK van België'
Historie EK voetbal
Fabregas stelt fans gerust
Ribéry: Ze lachten me uit
'Anita meest opvallende afvaller'
Fans fluiten Ronaldinho uit
Ook kamp Italië doorzocht
Schok na tweet: #RIPMessi
Lazio-Genoa onder de loep
Drenthe kost Feyenoord te veel
Pirlo: Oranje is kanshebber
Aanvoerder Lazio opgepakt
VIDEO Ramsay uit duel getrapt
Ribéry te sterk voor IJsland
Mexico klopt Wales
Oranje strijkt neer in Hoenderloo
Succes voor beloften Oranje
Historische dubbel ADO
EK-selectie Polen ook bekend
'Ik weet dat Real mij volgt'
Del Bosque laat Soldado thuis
'Duitsers zwaar aangeslagen'
VIDEO Bradley scoort wereldgoal
Klinsmann blijft winnen met VS
Denen niet blij met doelman
Willems: Ouders zijn trots
Bouma: Hopelijk niet te erg
'Titel hangt van Van Persie af'
Van Persie: Ik wil spelen
Robben: Nu ben ik de lul
VIDEO Hulk laat Denen beven
Van Marwijk baalt van Mathijsen
Robben bedankt publiek
'Barry moet vrezen voor EK'
Van Persie: Het maakt niet uit
Lens: Ik was te wisselvallig
'Crisis bij Die Mannschaft'
Van Marwijk: Dat was echt slecht
Historische houvast voor Oranje
Huntelaar baalt van optreden
Van Marwijk: Willems voor Anita
Schaars back tegen Slowakije
Young bezorgt Engeland zege
Van Marwijk: Bijna alles ging fout
V. Bommel: Niet veel aan hand
Hamstring reden Mathijsen
Warm welkom voor Robben
EK-vorm Oranje ver weg
Pool Fabianski mist EK
Löw: Niet fris genoeg
Mathijsen vroeg naar de kant
Jubileum voor Van Bommel
Ook Portugal stelt teleur: 0-0
Opvallende nederlaag Duitsers
Of login met