*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
NO 2
 
files 1
1 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 

Kies een club

zo 08 nov 2009, 18:22

FC TWENTE SLAAT GAT MET AJAX

Van onze Telesportredactie
ENSCHEDE -  FC Twente heeft in de topper tegen Ajax laten zien een waardige koploper te zijn. In het beladen duel waren de tukkers net iets slagvaardiger. Voor eigen publiek tekende Bryan Ruiz twee minuten na rust voor de enige treffer. De aanvaller uit Costa Rica kopte raak uit een vrije trap. Dat betekende zijn negende seizoenstreffer.

Ajax moest de eerste teleurstelling al vroeg in de wedstrijd incasseren. Pantelic greep al na tien minuten naar zijn hamstring en moest zich vervolgens laten vervangen door Miralem Sulejmani. Ajax miste na de wissel een balvaste spits, die spelers als Luis Suarez, Urby Emanuelson en Demy de Zeeuw gevaarlijk in stelling kan brengen.

Toch waren de beste kansen in de eerste helft nog voor Ajax. Suarez schoot in de negende minuut op de lat en trapte in de 26e minuut vrij voor doelman Sander Boschker in het zijnet. FC Twente. met de op tijd herstelde Wout Brama in de basis, vond het maar niets dat Ajax de tegenstander vaak al op eigen helft opzocht. Bryan Ruiz en Miroslav Stoch, de uitstekende vervangers van de tot voor kort onmisbaar geachte Marko Arnautovic en Eljero Elia, werden daardoor onvoldoende in stelling gebracht.

Toch leidde Stoch in de 24e minuut de enige mogelijkheid van de thuisclub voor rust in. De rechtsbuiten ging tegen de grond na een duel met Gregory van der Wiel. Blaise N'Kufo kopte na een vrije trap via zijn bewaker Toby Alderweireld maar net over. Een soortgelijke spelsituatie leverde in de 47e minuut de openingstreffer van de thuisclub op. Enoh vloerde Ruiz op de rechterflank. Theo Janssen trapte de bal vanuit een vrije trap op het hoofd van Ruiz, die zijn negende competitietreffer raak kopte: 1-0.

N'Kufo miste drie minuten later met het hoofd een uitstekende mogelijkheid op een tweede treffer. Het aanvalspel van Ajax verloor vervolgens aan kracht toen De Zeeuw zich even later moest laten vervangen door Siem de Jong. Ajax werd ook niet gevaarlijker nadat trainer Martin Jol middenvelder Gabri voor Dennis Rommedahl had gewisseld. FC Twente hoefde niet eens heel goed te voetballen om de voorsprong met succes te verdedigen.

Door de overwinning behield FC Twente de koppositie in de eredivisie. Het gat met Ajax werd vergroot tot zes punten. PSV staat tweede op de ranglijst. De Brabanders wonnen met 1-5 op bezoek bij ADO Den Haag en volgt FC Twente zodoende op twee punten.


Telesport
Proefabonnement?

Word nu ook Vriend van Telesport op Hyves.

Volg Telesport ook op Facebook.

Volg Telesport ook op Twitter.

Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!

Volg Telesport ook op:
twitter hyves facebook RSS