*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
O 3
 
files 40
25 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 

Kies een club

do 19 nov 2009, 09:14

Zeldzame reeks van Oranje

Van onze Telesportredactie
AMSTERDAM -  Voor de derde keer op rij speelde het Nederlands elftal 0-0. Na Australië en Italië incasseerde de verdediging tegen Paraguay geen doelpunt, maar wist de aanval ook niet te scoren. Een zeldzame reeks. Alleen in 1968 kwam dit voor tegen achtereenvolgens Polen, Schotland en Roemenië. Overigens kwam Oranje ook in het seizoen 1949-1950 driemaal achtereen niet tot scoren, maar verloor het alle drie de ontmoetingen.

Het Nederlands elftal Het Nederlands elftal Foto: ANP

Door de 0-0 in Heerenveen tegen Paraguay bleef Oranje ongeslagen in 2009 en staat de teller van bondscoach Bert van Marwijk op vijftien interlands op rij zonder nederlaag. Van zijn zeventien duels ging er één verloren (Australië), werden er zes gelijkgespeeld en tien gewonnen.

Alle overwinningen werden door Oranje geboekt tegen landen, die lager dan plaats 36 op de FIFA-ranglijst staan. Noorwegen was de hoogst gekwalificeerde tegenstander op plaats 37. Tegen de vijf landen uit de top 25 – Italië 4e, Engeland 7e, Rusland 12e, Paraguay 21e en Australië 24e – werd gelijkgespeeld. Tegen de Aussies kwam Oranje tweemaal in actie: verlies en gelijkspel.


Telesport
Proefabonnement?

Word nu ook Vriend van Telesport op Hyves.

Volg Telesport ook op Facebook.

Volg Telesport ook op Twitter.

Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!

Volg Telesport ook op:
twitter hyves facebook RSS