Cambuur wint niet in Almere
Everton: Geen kou gevoeld
Smit: Mooier dan Elfstedentocht
Heracles stunt tegen Twente
LIVE EXTRA Twente - Heracles
Twente met Willem Janssen
Heerenveen nog zonder Zomer
De Graafschap mist zieke trainer
DOSSIER Alles over de eredivisie
Sarpong wellicht tegen Ajax
FC Groningen mist duo
Roda JC hoopt op herstel
'Geen angst AZ voor Excelsior'
Koeman zet Martins Indi in basis
Kashia terug bij Vitesse
NEC vreest vooral Malki
Robben weer op de bank
Feel good-training ADO
FC Utrecht speelt voor Delano
FC Utrecht tijd zonder Nilsson
Wijnaldum twijfelgeval bij PSV
'Van Gaal past best bij PSV'
KIJK LIVE Twente - Heracles
Nieuwe knieoperatie Breno
De Boer: Nu rust binnen Ajax
De Boer: Altijd druk bij Ajax
Bulykin in basis bij Ajax
De Boer: Jammer van Blind
Janssen ontbreekt bij Ajax
Giggs gaat nog een jaar door
VIDEO'S Higuita doet 't weer
Babbel nieuwe coach Babel
Lahm: Het is zwaar voor Robben
VIDEO Voetbal- humor bij City
Henry al weer weg bij Arsenal
Cruijff: Met mij niet overlegd
VIDEO Zlatan deelt weer tik uit
VIDEO Neymar toont klasse
VIDEO Rood na toneelspel
'Redknapp kost FA miljoenen'
DOSSIER Ajax en Johan Cruijff
Henrichs blij met vertrek rvc
McClaren lovend over Plet
Blind krijgt salaris mee
Ling zet rechtszaak door
’Komst rvc duurt weken’
Rusland treft Spanje
Lazio wint knotsgek duel
Siena doet goede zaken
Petitie voor John Guidetti
Rusland naar finale EK
'Mourinho wil Van Persie'
Directielid van Sparta Praag dood
David Bystron 2 jaar geschorst
Heerenveen lang zonder Assaidi
Alle ogen op Suarez en Evra
HSV mist Bruma tegen Köln
Fans Ajax hopen op meer rust
Nicky Kuiper maakt rentree
Advocaat Ajax: Te veel verzet
Ajacied Janssen onzeker voor NAC
FC Emmen voorlopig gered
Engeland met Pearce tegen Oranje
Debuut Quincy Promes bij Twente
Sturkenboom: Rust rond Ajax
Blind 'kan en wil niet verder'
STURKENBOOM EN BLIND OOK WEG
Zaak Ajax: alle feiten op een rij
RVC AJAX STAPT OP
Duitsland in het groen naar EK
Spalletti langer bij Zenit
Gips voor Schweinsteiger
Hoffenheim zet coach aan de kant
Verhoek nog niet inzetbaar
Redknapp favoriet Britse media
Ook Veendam en Telstar afgelast
Rodgers langer bij Swansea City
Zwitser Shaqiri naar Bayern
Wakkie: Nog geen besluit rvc Ajax
Berghuis goed op dreef
Jose Mourinho, voor wie het een warm weerzien was op Stamford Bridge, durfde van eigen kracht uit te gaan. De Engelse critici voorspelden dat de succesvolle Portugese oefenmeester de 'bus voor het eigen doel zou parkeren' om de voorsprong van 2-1 te verdedigen. Hij snoerde hun de mond door met Eto'o, Diego Milito en Goran Pandev gewoon drie aanvallers op te stellen, met Wesley Sneijder, hersteld van een griepje, daar zoals vanouds als aanjager achter.
Het leidde in de eerste helft niet tot veel mogelijkheden, maar wel voor de beste. Eto'o kreeg die na een voorzet van de mee opgekomen Braziliaanse verdediger Maicon. De kopbal van de spits uit Kameroen kon Ross Turnbull niet verontrusten. Deze nummer 3 stond opnieuw in het Chelsea-doel door de blessures van Petr Cech (kuit) en Henrique Hilario (lies). Erg veel te doen kreeg hij niet. Zijn collega aan de overzijde, Julio Cesar, aanvankelijk ook niet. Dat was vooral te danken aan zijn defensie.
Chelsea drong in de slotfase van de eerste helft sterk aan, kreeg een reeks hoekschoppen, maar het gewenste succes bleef uit. Spelers, staf en aanhang schreeuwden ook vergeefs om een strafschop toen Samuel Didier Drogba als een volleerd worstelaar om het middel greep en op de rug legde. De Duitse scheidsrechter Wolfgang Stark ontging dat 'vol punt'.
Zowel Mourinho als Carlo Ancelotti zagen in de rust geen reden iets te veranderen aan hun elftal. Chelsea ging na de hervatting meteen op jacht naar het verlossende doelpunt, Inter wachtte geduldig op counterkansen. Na een klein uur gaven Malouda en Drogba als eersten blijk van de groeiende Londense onvrede.door onbesuisd in te gaan op respectievelijk Sneijder en Tiago Motta. Het kwam hun op geel te staan.
Dat inspireerde de Italianen. Sneijder nam hen bij de hand. De international bood eerste Pandev een goede kans - even goede redding Joeri Zjirkov - en even later Milito. Deze schoot iets te gehaast naast. Het tekende wel de overlevingsdrang van Inter op het grootste Europese podium. Eto'o hield Inter daarop als belangrijke speler, maar ook nu was de hoofdrol voor Sneijder. Hij zette de Afrikaan met een prachtige pass vrij voor Turnbull: 0-1. Mourinho reageerde ingetogen op de treffer tegen zijn oude club.
In de hectische slotfase liet Didier Drogba zich weer eens van zijn grillige kant zien. De Ivoriaanse spits werd geduwd door Thiago Motta, waarna hij wraak nam met een gemene trap tegen de Braziliaanse middenvelder. Arbiter Wolfgang Stark zag het gebeuren en stuurde Drogba één minuut voor het verstrijken van de officiële speeltijd met direct rood van het veld.
Volg de vernieuwde Twitterfeed van De Telegraaf met altijd het laatste nieuws.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer