*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-7 °C
O 2
 
files 3
1 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 

Kies een club

wo 17 mrt 2010, 22:35

Sterk staaltje Messi, Barça door

Van onze Telesportredactie
BARCELONA -  FC Barcelona kende woensdagavond vrijwel geen problemen met VfB Stuttgart. Een 4-0 thuiszege op de Duitsers was meer dan genoeg om de kwartfinales te bereiken. Het heenduel was nog in 1-1 geëindigd.

Messi scoort twee keer tegen VfB Stuttgart Messi scoort twee keer tegen VfB Stuttgart Foto: REUTERS

Na de schitterende openingstreffer van Lionel Messi leek VfB rijp voor de sloop, maar doelman Jens Lehman mocht van geluk spreken dat hij in Nou Camp 'slechts' vier goals tegen kreeg. In de 22e minuut scoorde Pedro, Messi maakte er na een uur spelen 3-0 van. Het slotakkoord was voor de koud ingevallen Bojan, die er in de 89e minuut bij zijn eerste balcontact 4-0 van maakte.

Real Madrid zal de verrichtingen van Barcelona in de CL de komende maanden ongetwijfeld met angst en beven volgen. De glamourclub beseft sinds de nederlaag van vorige week tegen Olympique Lyon heel goed dat er op 22 mei in eigen stadion wel eens een horrorscenario kan voltrekken.

Real Madrid vindt het al erg genoeg dat het tijdens de finale van de Champions League slechts op de tribune van Santiago Bernabeu mag plaatsnemen. De situatie wordt wel heel pijnlijk als de grote concurrent uit Catalonië dit seizoen in Madrid een hoofdprijs opeist.

Gelukkig voor Real Madrid moet Barcelona nog drie tegenstanders bedwingen voordat het zich voor het tweede seizoen op rij winnaar van de Champions League mag noemen. Het moet wel heel raar lopen willen die ploegen minder tegenstand bieden dan VfB Stuttgart, waar Khalid Boulahrouz de hele wedstrijd op de bank zat. De huidige nummer negen van de Duitse Bundesliga voetbalde al na 22 minuten een verloren wedstrijd.

Barcelona startte zonder de Xavi en Zlatan Ibrahimovic. De eerstgenoemde middenvelder ontbrak wegens een kuitblessure. Ibrahimovic werd door trainer Josep Guardiola gepasseerd. De Zweed is een ander type aanvaller als de naar Internazionale vertrokken Samuel Eto'o. De succesvolle oefenmeester van Barcelona wilde daarom wel eens de beweeglijke Thierry Henry als centrumspits aan het werk zien. De Franse vervanger van Ibrahimovic deed ook op zijn oude positie niet denken aan de speler die Arsenal in het verleden zo vaak deed juichen.

Ibrahimovic mocht uiteindelijk na 65 minuten invallen. Even daardoor had Messi de enige Spaanse kwartfinalist in de Champions League al naar 3-0 geschoten. Bojan bepaalde de eindstand (4-0).


Telesport
Proefabonnement?

Word nu ook Vriend van Telesport op Hyves.

Volg Telesport ook op Facebook.

Volg Telesport ook op Twitter.

Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!
Gerelateerde artikelen

loading image

Eredivisie

loading image

    Eerste divisie

    loading image
      Volg Telesport ook op:
      twitter hyves facebook RSS