*

Zoeken
  Zoeken met  
vr 14 mei 2010, 11:00

Cruijff en Gullit op de fiets naar Blatter

l;RICH -  Oud-topspelers Johan Cruijff, Ruud Gullit, Paul van Himst en bestuurders Michael van Praag (voorzitter KNVB), Harry Been (secretaris-generaal KNVB) en François de Keersmaecker (preses KBVB) hebben vrijdagochtend het Nederlands-Belgische bidbook voor de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal in 2018 of 2022 overhandigd aan FIFA-voorzitter Joseph Blatter.

De delegatie van Nederland en België op de fiets. De delegatie van Nederland en België op de fiets. Foto: Belga

Waar overige delegaties met luxe limousines op het hoofdkantoor van de FIFA in Zürich arriveerden, trotseerden de Nederlanders en Belgen de regen met een fiets. Het 'HollandBelgium Bid', zoals de gezamenlijke kandidatuur wordt genoemd, kreeg in Zürich zo'n drie minuten om het bidbook bij Blatter toe te lichten.

Gullit, de president van het HollandBelgium Bid, trapte af. „We zijn met de fiets gekomen omdat iedereen in Nederland met de fiets naar het stadion komt.” Gullit benadrukte vervolgens dat de stadions in Nederland en België dicht bij elkaar liggen en dus makkelijk te bereiken zijn. „Als kind heb ik genoten van de prestaties van Nederland op de WK's van 1974 en 1978, en van België op het WK 1986. Ik vond het wel altijd jammer dat de wedstrijden zo ver weg werden gehouden. Ik heb nu een zoontje van acht jaar en ik heb er alle vertrouwen in dat hij wel een WK in eigen land kan bekijken.”

Blatter zei in zijn dankwoord het erg leuk te vinden dat twee „kleine landen” het initiatief hebben genomen om een WK te organiseren. „Het is ook heel goed dat beide regeringen en koningshuizen achter dit initiatief staan. Het doet me veel dat Nederland en België met veel bekende voetballers zijn gekomen.”

De preses van de FIFA kreeg vervolgens van Johan Cruijff het bidbook uitgereikt. De legendarische 'nummer 14' sprak daarbij nog enkele woorden in het Spaans tot Blatter.

Australië en Engeland (met David Beckham) trapten vrijdagochtend af in Zürich. Blatter ontvangt later op de dag ook nog delegaties uit Japan, Zuid-Korea, Qatar, Rusland, Spanje/Portugal en de Verenigde Staten op zijn hoofdkantoor.

Het bidbook omvat het hele plan voor de organisatie van het WK. Op 2 december beslissen de 24 leden van het uitvoerend comité van de FIFA aan welke landen de mondiale eindronden van 2018 en 2022 worden toegewezen. De verwachting is dat het WK over acht jaar in Europa wordt gehouden. Vier jaar later is vermoedelijk een ander continent aan de beurt. Qatar, Zuid-Korea en Japan hebben al laten weten dat ze de eindronde alleen in 2022 willen organiseren.


en volg Telesport op:
twitter hyves RSS