Zoeken
  Zoeken met  
8.5 °C
O1
 
files 13
23 km.
euro95
diesel
1,795
1,454
 
 
Foto: Hans van Tilburg
wo 24 okt 2012, 06:28

Ajax: Duur leerproces

door Valentijn Driessen
AMSTERDAM - Bij een derde achtereenvolgende nederlaag in de Champions League vanavond tegen Manchester City kan Ajax Europese overwintering op z’n buik schrijven. Zowel voor het kampioenenbal in 2013 als voor de Europa League, het toernooi dat vorig seizoen nog het ontsnappingsluik was voor de Amsterdammers.

Niet voor lang, want de stadgenoot van City (Manchester United) bleek over twee duels in februari van dit jaar te sterk. Ajax-trainer Frank de Boer: „Het zijn vergelijkbare ploegen en ik geloof dat we evenals op Old Trafford tegen United (2-1 overwinning) kans maken op een zege. City heeft een goed team, maar Ajax net zo goed.” Ondanks alle kwaliteiten van City zal Ajax uitgaan van de eigen kwaliteiten en dus vanuit combinatievoetbal proberen te winnen. „Wij hebben niet de spelers om het plots over een andere boeg te gooien.”

De Boer vroeg om meer mannelijkheid van zijn team, nadat Ajax een 3-1 voorsprong had verspeeld en twee punten (3-3) bij Heracles Almelo. Zoiets als mannelijkheid – een bijzonder algemene term overigens – voeg je niet zomaar toe. Los van het gegeven wat het precies inhoudt. Het is voornamelijk een kwestie van ervaring, wat eraan ontbreekt bij Ajax. De kwaliteit om een wedstrijd, die gewonnen lijkt, uit te spelen. In vergelijking met vorig seizoen heeft Ajax nogal wat voetbaljaren ingeleverd met het vertrek van Jan Vertonghen, Vurnon Anita en Theo Janssen. Daarvoor in de plaats kwamen Ryan Babel en Christian Poulsen. Onvoldoende compensatie is tot dusver gebleken.

„In Almelo ging het fout. Tegen Real Madrid in de Champions League eveneens, maar dat kwam vooral omdat we te snel en veel balverlies leden. Aan de andere kant verloren we ongelukkig bij Borussia Dortmund, waar we zelfs kans maakten op de overwinning.” Die grilligheid is Ajax’ tweede probleem en opnieuw terug te voeren op een gebrek aan ervaring binnen de ploeg. „Als team en individueel beleven we een duur leerproces, maar ik ben ervan overtuigd dat we snelle leerlingen kunnen zijn.”

Lees meer over
voetbal  - ajax  - manchester city

Inloggen bij Telegraaf.nl
Registreer?
Of login met
Ingelogd bij Telegraaf.nl