Zoeken
  Zoeken met  
18.2 °C
NO3
 
files 174
289 km.
euro95
diesel
1,799
1,453
 
 
Foto: EIJNDHOVEN, JAN VAN
wo 06 feb 2013, 13:46

Details dopegebruik Sociedad

Van onze Telesportredactie

De voetballers van Real Sociedad hebben 2003 en 2008 veelvuldig gebruik gemaakt van dopingproducten als groeihormoon, insuline en actovegin die door de Spaanse dopingarts Eufemino Fuentes zijn verstrekt. In een periode van vijf jaar spendeerde de club meer dan 300.000 euro aan de aanschaf van veboden stimulerende middelen. Dat blijkt uit documenten die door de Spaanse krant El Pais zijn onderschept.


Oud-voorzitter Iñaki Badiola vertelde tegenover de Spaanse krant AS dat de clubdokters tussen 2002 en 2008 met zwart geld de aanschaf van verboden stimulerende middelen bekostigden.

De rekeningen zijn, volgens de geopenbaarde correspondentie, gestuurd naar iemand die het alias 'Asti' gebruikt. Het WADA onderzoekt of achter deze schuilnaam voormalig clubvoorzitter José Luis Astiazarán schuil gaat. Astiazarán is de huidige voorzitter van de Spaanse Liga Profesional, de hoogste voetbaldivisie.

In 2003 schreef Fuentes actovegin voor, een extract van kalverenbloed dat in die periode onder meer door Lance Armstrongs formatie US Postal zou zijn gebruikt. Twee jaar later namen de voetballers op aanraden van de voormalige gynaecoloog ook producten als insuline (IGF-1) en groeihormoon. Recentelijk bekende voormalig Rabobank-renner Michael Rasmussen onder de vlag van de bankiersformatie beide laatste producten veelvuldig te hebben gebruikt.

In een van de onderschepte documenten blijkt overigens dat de club al in 2002 begon te werken met de omstreden Fuentes. Uit een gespecificeerde nota valt op te maken dat de medicus werd betaald voor ‘bewezen diensten’ en daarnaast een bedrag van 5382 euro ontving voor levering van ‘Duitse medicamenten.’

Gerelateerde artikelen
Lees meer over
voetbal  - real sociedad  - fuentes

Bezig met inloggen.
Inloggen bij Mijn Telegraaf
sluit
Inloggen met je eigen e-mail adres
Wachtwoord vergeten?

Inschrijven als nieuwe deelnemer >

Ingelogd bij Mijn Telegraaf
avatar
Wachtwoord vergeten

Vul je e-mailadres in en je ontvangt binnen een minuut een link om een nieuw wachtwoord in te stellen.

< Terug naar inloggen

Geen e-mail ontvangen?
Kijk in uw spamfolder en voeg eventueel no-reply@telegraaf.nl toe aan je contacten.

Wachtwoord link verstuurd!

We hebben een e-mail gestuurd naar . Klik op de link in dit bericht om een nieuw wachtwoord te maken.

Geen e-mail ontvangen?
Kijk in uw spamfolder en voeg eventueel no-reply@telegraaf.nl toe aan je contacten.

Wachtwoord link nog een keer verstuurd!

We hebben nogmaals een e-mail gestuurd naar . Klik op de link in dit bericht om een nieuw wachtwoord te maken.

Weer geen e-mail ontvangen?
Gebruik u misschien een ander e-mail adres bij her inloggen op telegraaf.nl?

Probeer het opnieuw of neem contact met ons op.

Contact met ons?
Uw bericht is ontvangen

We hebben uw bericht ontvangen. U ontvangt binnen 2 dagen een antwoord.

< Terug naar inloggen