Man Long kocht meer epo
Nog een ronde in China
Kreder pakt dagzege
Vingerling vervangt Veldt
Boonen weer sterkste in Qatar
Freiburg dieper in de zorgen
McClaren: Dan houdt het op
Bosz prijst lef Heracles
DOSSIER Alles over de eredivisie
Cambuur wint niet in Almere
Isner: De zege van mijn leven
Federer: Ik speelde niet slecht
Isner stunt tegen Federer
'Roger Federer te kloppen'
Sjarapova klaar in Parijs
Loeb valt terug in Zweden
Van der Garde leert van debuut
FOTO V/d Garde in Formule 1
Räikkönen snelste bij rentree
Kovalainen opent F1-seizoen
Duarte won de sprint van negen v(xa2)(xa2)r de Italiaan Simone Ponzi en de Duitser John Degenkolb. Van Winden was gesloopt door zijn late achtervolging. “Ik heb lang gewacht, gegokt en misschien wel verloren. Ik weet het niet.”
Het moment waarop de kopgroep ontstond had hij in ieder geval gemist. Volgens bondscoach Egon van Kessel misschien wel omdat Van Winden zichzelf onderschatte. “Je weet dat het anderhalf uur voor de finish meestal gebeurt. Daar moet je scherp zijn, daar hebben ze het dus niet goed gedaan”, was Van Kessel kritisch.
In het eerste deel van de koers hadden zijn renners - Ricardo van der Velde en Michel Kreder - zich nog wel onderscheiden met een plaats in een vroege ontsnapping. Op het moment dat Van Winden onder het kilometerdoek alsnog bij de koplopers aansloot maakte hij zich weinig illusies meer. “Ik was echt op. Natuurlijk had ik het eerder kunnen proberen, maar ik wachtte tot de Portugees Costa zou gaan. Op hem had ik me in de koers gericht.”
Costa zocht de aansluiting in de laatste klim, waar Van Winden (“Ik ben geen klimmer, meer een aanklamper”) moest passen. Pas toen het niet meer omhoog ging, reed hij in een knappe solo naar de kopgroep. Te laat. “Ik was in de Tour de l’ Avenir niet goed. Ook dat speelde mee. Ik dacht dat ik me moest sparen hier. Maar ik ben het fietsen blijkbaar nog niet verleerd.”
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer