*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-5 °C
O 3
 
files 9
15 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
wo 22 okt 2008, 18:33

Breukink kijkt uit naar Mont Ventoux

PARIJS -  Successen uit het verleden bieden geen garanties voor de toekomst. Toch keek Erik Breukink, ploegleider van Rabobank, woensdag met een positief gevoel naar het routeschema van de Ronde van Frankrijk van 2009. Daarop prijkt in het slotweekeinde de beklimming van de Mont Ventoux.

Erik Breukink Erik Breukink Foto: Cor Vos

Die berg zou de Raboploeg moeten liggen, concludeerde Breukink. „Denis Menchov heeft er in het verleden twee keer een rit gewonnen in de Dauphiné Libéré. En dit jaar reed Robert Gesink er heel goed naar boven.” Dat was in Parijs-Nice. Gesink werd tweede in de rit achter de Australiër Cadel Evans en veroverde de leiderstrui.

Gesink debuteert volgend jaar in een op het oog merkwaardige Tour, vond Breukink. „Ik zie een paar opvallende zaken. Dat begint al met de start in Monaco, een lastige tijdrit over 15 kilometer. Dat is langer dan normaal terwijl het totaal aantal tijdritkilometers juist weer lager is dan ooit. Verder hebben we weer eens een ploegentijdrit en belanden we al snel in de Pyreneeën. De klassementsrenners moeten dus meteen aan de bak.”

Breukink denkt desondanks dat het zwaartepunt in de Alpen ligt: „Na een paar overgangsetappes begint het zware werk dan weer vanaf Colmar.”

De ploegentijdrit kan van belang zijn, denkt Breukink. „Niet dat ik heel grote verschillen verwacht, maar de laatste jaren is gebleken dat 30 seconden al veel kan zijn. Er steekt ook geen renner ver boven de rest uit. Tenzij Armstrong meedoet en zijn oude niveau haalt.”


Telesport
Proefabonnement?

Word nu ook Vriend van Telesport op Hyves.

Volg Telesport ook op Facebook.

Volg Telesport ook op Twitter.

Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!

Volg Telesport ook op:
twitter hyves facebook RSS
Please Wait ...
loading ...