Zoeken
  Zoeken met  
10.6 °C
NNW3
 
files 54
91 km.
euro95
diesel
1,795
1,454
 
 
ma 02 jan 2012, 06:40

Tourstart reëel voor It4i

Van onze specialeverslaggever
AMSTERDAM - Het past niet bij Iwan Spekenbrink om voor de fanfare uit te lopen. Toch zegt de teammanager van Nederlands derde profploeg (tot eergisteren Skil-Shimano, maar momenteel onder de naam It4i onderweg) het héél reëel dat zijn formatie er straks bij de Tourstart in Luik bij is. „We kwamen slechts vier punten tekort voor de WorldTour-licentie waardoor we verzekerd waren van deelname aan alle grote wedstrijden. Op sportieve waarden staan we sowieso boven teams als Cofidis en Saur.

Een andere ploeg die nog in aanmerking voor een wildcard komt is natuurlijk Europcar. Wij gaan er bij onze seizoensplanning voorlopig vanuit dat de kans groot is dat we de Tour rijden.” Wat Spekenbrink sterkt, is de potentiële sportieve waarde die zijn ploeg heeft. De twee renners die het afgelopen jaar de meeste punten scoorden, waren de neoprofs Marcel Kittel en John Degenkolb.

Twee Duitsers, en dat is voor de Tourorganisatie een heel belangrijke markt sinds het wegvallen van de televisiezenders ARD en ZDF in hun ronde. Zo kreeg de ploeg ook alweer de uitnodiging om de Rondes van Qatar en Oman te rijden, die eveneens door de Fransen worden georganiseerd. „Kittel zou het komende jaar wel eens de uitdager van Mark Cavendish kunnen worden. Daar houdt de Tour zeker rekening mee”, benadrukt Spekenbrink.


Inloggen bij Telegraaf.nl
Registreer?
Of login met
Ingelogd bij Telegraaf.nl