Berisping na te heet bad
Onthoofd kind in hondenhok
Indiërs slopen VOC-erfgoed
Grondwater radioactief
Honden eten in China De aangekondigde abdicatie van koningin Beatrix zorgt voor veel publieke belangstelling voor de gisteren geopende tentoonstelling ‘Beeld van Beatrix’ in Paleis Het Loo.
Bezoekers kwamen massaal langs om de jarige koningin te eren.
Toen de Amersfoorters Nanny en Mike Benjamins woensdagavond via de televisie over de speciale tentoonstelling hoorden, besloten ze direct om gisteren naar Apeldoorn te reizen. Het stel voelt zich verbonden met het koningshuis. „Zo’n zevenentwintig jaar geleden stond ik in Den Haag in een winkel. Toen ik in de rij stond, hoorde ik ineens een bekende stem. Ik draaide me om en zag ineens Koningin Beatrix inkopen doen. En dat op koopavond,”, lacht Mike.
In al die jaren daarna heeft hij de koningin nog enkele keren gezien. „Ik heb veel bewondering voor haar. Vandaar dat we toch nog even hier langs wilden gaan.” De datum 30 april staat bij de familie Benjamins alvast met rood omcirkeld. „Ik wil dan heel graag naar Amsterdam om bij de troonswisseling te zijn”, vertelt Nanny.
Ook Lia Schreurs en Joke Pouw kwamen speciaal naar Apeldoorn voor de koningin. „We gaan vaker naar musea, maar vanochtend stond het vast dat we hier naartoe zouden gaan”, aldus Lia. „Ze heeft het in al die jaren geweldig gedaan.” Bezoekster Erna, die ook speciaal voor de koningin naar Apeldoorn toog, is het met hen eens. „Toen ze maandagavond die toespraak deed wilde ik haar eigenlijk een knuffel geven. Het is gewoon een lief mens.”
‘Beeld van Beatrix’ is tot en met 22 mei te zien in Paleis het Loo in Apeldoorn.
© 1996-2013 TMG Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Gebruiksvoorwaarden | Privacy | Cookies | Cookie-voorkeuren | Disclaimer