*

Zoeken
  Zoeken met  
 
8 °C
ZW 3
 
files 110
131 km.
euro95
diesel
1,801
1,499
 
 
Foto: Serge Ligtenberg
vr 16 dec 2011, 13:41

Doe-het-zelf trendwatchen

AMSTERDAM -  Mobiel betalen, uitzoeken in de winkel en kopen op internet, met het nieuwe jaar in aantocht vliegen de trendverwachtingen ons om de oren. Meestal zijn het trendwatchers die in hun glazen bol kijken. Maar nu zijn er twee trendwatchers die ons leren hoe we zelf trends kunnen ontdekken.

In hun boek 'Your Future’, dat aanstaande zondag in de Bijenkorf in Amsterdam wordt gepresenteerd, geven trendwatchers Richard en Lieke Lamb een kijkje in de keuken van hun werk. Wie zelf in een glazen bol wil kijken, kan dit doen aan de hand van vijf wetten die de trendwatchers in hun boek prijsgeven en met een To Do Brainstormmodel. Een van de wetten luidt dat iedere trend een tegentrend heeft. En met het brainstormmodel leer je een toekomstvisie ontwikkelen.

„De recessie brengt bijvoorbeeld veel spanning in gezinnen, door ontslag en/of financiële problemen”, zegt Richard Lamb.„Vroeger ging men dan scheiden en door met de volgende. Nu blijven we bij elkaar voor de kinderen en omdat dit financieel gunstiger is. Maar we leven wel compleet langs elkaar heen.” Dat laatste kun je als leek makkelijk ontdekken door je ogen de kost te geven. „Op Facebook, Twitter, Hyves en Second Love wordt heel wat afgeflirt. Maar ook op het schoolplein. Dat is de beste plek om een scharrel te vinden.”

Op winkelgebied verwacht Lamb dat we uiteindelijk met ons mobieltje betalen. „Het nieuwe pinnen is maar een tussenstap. Uiteindelijk betalen we straks met dezelfde systemen als waarmee we op internet betalen, met onze mobiele telefoon.” Winkels worden meer en meer belevingsplekken waar we een product uitzoeken, om dit vervolgens op internet aan te schaffen.

Volgens Lamb is ’de echte truc’ in trendwatchland dat eigenlijk niets verandert. „Liefde verandert niet, alleen de verschijningsvorm. En navigeren, doen we al eeuwen, via de sterren, met een TomTom. De vraag is nu wat de volgende TomTom wordt.”

Scroll naar het formulier hieronder, laat weten welke trend u ziet en win een exemplaar van Your Future!


Weekendabonnement
Weekendabonnement?