*

Zoeken
  Zoeken met  
10.3 °C
WNW 2
 
files 7
3 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
di 14 feb 2012, 16:08

Met de kinderen varen door de Noordelijke IJszee

AMSTERDAM -  Vier jaar met je gezin door het Noordelijk poolgebied varen, je moet er maar zin in hebben. Kapitein Eric Brossier vaart sinds 2011 met zijn familie aan boord van de Vagabond voor wetenschappelijk onderzoek door het ijs. Pas in 2014 wordt hun missie afgerond.

Om de ijskoude winters te overleven heb je een speciaal schip nodig. De Vagabond is een 47-ft lang stalen 'long-flight bird'. Ze is speciaal ontworpen om door drijvend ijs te varen en te overwinteren op de Noordpool. Het schip werd gebouwd in 1978, maar had tweemaal een refit: in 2000 en in 2011. “We zijn uniek, want we hebben twaalf jaar ervaring. We doen het hele jaar door observaties en metingen. We weten hoe je op de Noordpool veilig kunt werken.”

Kinderen aan boord

De permanente bemanning bestaat uit Eric Brossier met zijn familie. Hij is eigenaar en kapitein, oceaaningenieur en geofysicus. Zijn vrouw France Pinczon du Sel is kunstenares en professioneel zeilster. Hun dochters Léonie (5) en Aurore (2) varen ook mee aan boord. Daarnaast kunnen er nog 5 mensen mee, zoals onderzoekers, cameramensen, journalisten of vrienden.

Sneeuwhonden

De kinderen krijgen zowel les aan boord, als op school in Grise Fiord. “Onze kinderen houden van deze levensstijl. We zijn als familie enorm veel samen, ze houden van het spelen in de sneeuw, ze houden van de sneeuwhonden. We hebben goede vrienden in het dorp, waar we een of twee keer per maand langsgaan. Mensen die zich ongerust maken, moeten onze foto's maar eens bekijken. Onze dochters zijn gelukkig.” Volgende winter gaat de familie naar een vaargebied in de buurt van een dorp, waarschijnlijk Nunavut, zodat dochter Léonie dagelijks naar een gewone school kan gaan.

Walrussen

Het team begon in de zomer van 2011 met twee wetenschappelijke projecten. Eerst werden walrussen bestudeerd voor het Franse Polar Instituut, daarna werden er ijsmetingen verricht voor het Institute of Ocean Sciences uit Canada. “We zijn nu bezig met een winterproject en zitten helemaal ingevroren. We liggen 50 km ten westen van Grise Fiord, het meest noordelijke dorp van Amerika met maar 140 inwoners.”

Het schip doet, om het leven aan boord weer te geven, aan verschillende filmprojecten mee. Ook is de crew te volgen via www.vagabond.fr


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

UW MENING:

Ik navigeer met de iPad / Smartphone





Verstuur