Zoeken
  Zoeken met  
10.4 °C
W1
 
files 18
35 km.
euro95
diesel
1,795
1,454
 
 
Foto: Luke MacGregor
vr 07 sep 2012, 10:52

Goud en brons zeilers

Redactie Vaarkrant KB
London - De paralympische zeilers kunnen terug kijken op een geslaagde Paralympische Spelen 2012. Sonar-zeilers Udo Hessels, Mischa Rossen en Marcel van de Veen hebben definitief goud gewonnen. Thierry Schmitter pakte definitief het brons in de 2.4 mR-klasse. Schmitter stond derde in het klassement na tien races. Dat werd ook de einduitslag.

In een mogelijk laatste race had Schmitter nog een kans op zilver gehad, maar het gebrek aan wind deed die mogelijkheid verloren gaan.

Goud voor Sonar-trio

Udo Hessels, Marcel van de Veen en Mischa Rossen wisten op 5 september al dat ze zeker waren van het goud. Met twintig punten voorsprong konden ze niet meer ingehaald worden. Woensdag voelde die overwinning nog een beetje onwerkelijk voor de Nederlanders. En zo ook donderdag, na de afgelaste wedstrijd wegens gebrek aan wind.

Eindstand Sonar

1 NED 20 pnt.

2 GER 40 pnt.

3 NOR 42 pnt.

4 FRA 42 pnt.

5 GBR 45 pnt.

6 AUS 47 pnnt.

Schmitter pakt het brons

De Engelse Helena Lucas, de enige vrouw in 2.4mR vloot won het goud met 9 punten voorsprong op de Duitser Heiko Kroger en 11 punten op Thierry Schmitter. Lucas die bekend staat als lichtweer specialist zeilde heel sterk de hele week en was onaantastbaar. De Fransman Damien Seguin, Schmitter zijn rivaal werd uiteindelijk vierde.

Eindstand 2.4 mR-klasse

1 Lucas GBR 26 pnt.

2 Kroger GER 35 pnt.

3 Schmitter NED 37 pnt.

4 Seguin FRA 44 pnt.


UW MENING:

Het vaarbewijsexamen moet:


Verstuur