Zelfs haar eigen man Jeroen slaat, ondanks heftig aandringen, het idee af om een vlucht van Marrakech naar Nederland om te boeken. Hierdoor wordt Rosalie van de een op de andere dag jonge weduwe. Maar daar houdt het niet bij op voor de doortastende kapster. Terug in Nederland droomt zij telkens van een afschuwelijke aanslag, die tijdens een groot feest in Amsterdam gruwelijk veel slachtoffers zal opleveren.
Terrorisme
Rosalie, overtuigd van haar eigen droom gaat zelfs zover dat zij aangifte doet bij de politie. Eerst lijkt het erop dat niemand haar gelooft, maar dan gebeuren er steeds meer ‘toevalligheden’ die er zelfs toe leiden dat Rosalie gearresteerd wordt, op verdenking van terrorisme.
Dwingt tot nadenken
Simone van der Vlugt is er met deze roman, die al tot ‘boek van deze zomer’ is gebombardeerd, opnieuw in geslaagd zichzelf te overtreffen. Behalve een spannend verhaal met een zeer verrassend plot (wel een vereiste natuurlijk voor een goede thriller), weet de schrijfster de twee levens van de hoofdpersonen zo neer te zetten dat het dwingt tot nadenken. Rosalie is een gewoon meisje uit een streng gelovig gezin. Haar paranormale begaafdheid wordt door haar vader met de hand op de Bijbel afgezworen. En dan hebben we nog die Marokkaanse jongen (van wie we de naam niet verklappen om de ontknoping niet weg te geven) die door het Moslimgeloof met zichzelf worstelt.
In mijn dromen mag dan een boek zijn dat je in één adem uitleest; het levert daarna nog dagen denkwerk en tal van discussies met medelezers op.
Uitgeverij Anthos, ISBN 9789041 41 6841, 280 blz, € 19,95
Waardering: 4 sterren

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer