Dat gaat volgens onderzoekers alleen op bij het drinken van rode wijn en niet voor andere alcoholische dranken.
Volgens de Italiaanse artsen kan de oorzaak aan het anti-oxyderend effect van rode wijn liggen, die bepaalde bloedstromen in het lichaam bevordert wat een hogere seksdrive tot gevolg heeft.
De doktoren gebruikten een zogeheten 'Female Sexual Function Index'. De laagste score is 2, de hoogste 36. Hoe hoger de score des te beter de seksuele gezondheid van vrouwen.
De rode wijndrinkers (twee glazen per dag) scoorden gemiddeld 27,3. Vrouwen die minder frequent drinken hadden een score van 25,9, terwijl de geelonthouders 24,4 punten hadden.
De universiteit van Florence betrok 800 vrouwen in de leeftijd van 18 tot 50 jaar in het onderzoek. Vrouwen die meer dan twee glazen per dag drinken zijn overigens uitgesloten van de studie om de mogelijke verwarrende gevolgen van dronkenschap te vermijden, meldt de Telegraph.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer