*

Zoeken
  Zoeken met  
vr 15 apr 2011, 10:23

Voor jou gelezen: Parels & Paparazzi

Liefde en bedrog in Monaco

Door Ronneke van der Genugten
AMSTERDAM -  Haar vader leek een man uit een sprookje, maar blijkt meer weg te hebben van een wolf in schaapskleren.

De familie LaFata danst op voorspoed en fortuin. Het leven lacht alle familieleden toe. Iedereen heeft de goede looks, beschikt over obsceen veel geld en zelfs geluk lijkt te koop. Aan dit alles komt abrupt een eind als Fatty, het hoofd van deze beroemde, maar ook beruchte familie, voor de kust van Monaco verongelukt. Opeens is niets meer wat het lijkt. Francesca, de nuchtere en zakelijke dochter die de touwtjes altijd goed in handen heeft, komt voor de een na de andere minder leuke verrassing te staan. Zoon Carlo, die zich tot nu toe alleen maar heeft bezig gehouden met mooie meisjes, zijn garderobe en het uitgeven van geld, wordt gedwongen zich als de man des huizes te gedragen. En dan hebben we nog de mooie Angelica. Het oogappeltje van papa, dat al verschillende keren in een afkickkliniek moest worden opgenomen. De arme schat kan en wil de dood van haar vader maar niet erkennen. Maar is zij niet de enige die het dichtst bij de waarheid zit?


Begrafenis

In Parels & Paparazzi wordt een familiesage, over een arme Italiaanse arbeidszoon die zich in Monaco weet op te werken tot succesvol zakenman, als achtergrond gebruikt voor een sidderende thriller. In de proloog zijn we getuige van zijn begrafenis. Fatty weet zelfs op de dag dat hij begraven wordt de nodige wrevel op te wekken. ‘Het was net iets voor Fatty om de heetste dag van het jaar uit te kiezen voor zijn begrafenis. Tijdens zijn leven vond hij het prachtig als hij mensen een ongemakkelijk gevoel kon geven en nu hij dood was, deed hij precies hetzelfde. Ja, hij zou het fantastisch gevonden hebben’, dacht Fransesca terwijl ze een zweetdruppel van haar voorhoofd veegde.

Geheimen

De oudste, en meest plichtsgetrouwe dochter krijgt het zwaar te verduren na de dood van haar vader. Ze komt er achter dat haar echtgenoot niet de man is die ze dacht, krijgt vage schuldeisers achter zich aan en een oude liefde duikt weer op. Terwijl ze het hachje van haar familie probeert te redden, haar jongste zusje Angelica is ten slotte zeer labiel, en broer Carlo heeft moeite met zijn plotselinge verantwoordelijkheden, stort haar eigen wereld per bladzijde in. Zonder papa’s geld, achtervolgd door maffiosi en paparazzi probeert zij te redden wat er te redden valt maar er komen steeds meer familiegeheimen boven drijven. Haar vader leek een man uit een sprookje, maar blijkt toch meer weg te hebben van een wolf in schaapskleren.

Geluk?

Katie Agnew schreef al eerder over glamour, moord en bedrog in het rijke Marbella in de paperback Bubbels. De schrijfster, die al meerdere Chicklit-titels op haar naam heeft staan stelt in Parels & Paparazzi opnieuw het fenomeen geluk aan de kaak. Is geluk een mooi schip, een jonge, prachtige echtgenote en een dochter als fotomodel? Of praten we over geluk als we het hebben over een fijne familieband, vertrouwen in je partner en het hebben van goede vrienden?

Katie Agnew, Parels & Paparazzi, FMB Uitgevers/Mistral/ISBN 978 90 499 9876 9, € 17,95, 400 pagina’s.

Winnen: Rachel of het mysterie van de liefde

In de ban van de liefde

Door Jolanda Janssen

Rachel, wier moeder is gestorven in het kraambed, heeft altijd geprobeerd te beantwoorden aan het beeld dat haar vader van haar had. Ze gehoorzaamde, kwam niet in opstand, verlegde geen grenzen, maakte hem geen verwijten. Haar vader was haar held. Ze kende geen groter geluk dan hem te zien glimlachen.

Maar inmiddels is ze 17 en helpt ze haar vader in de wijnwinkel. Op zondag komt er haast nooit een klant, meestal alleen Betzalel, de 25 jarige knappe zoon van een rabbi. Dat is voldoende reden voor Rachel om opgetogen te zijn. Want Betzalel komt duidelijk voor haar en niet voor de wijn. Ook al weet ze niet veel van de liefde, ze vindt het spannend dat hij haar zoveel aandacht schenkt.

Heilig Plan

Op een zondag komt Thaddeus de winkel binnen, een priester die snel wijn nodig heeft voor de mis omdat de misdienaar de laatste kruik heeft laten vallen. En de winkel van Rachels vader in de Joodse wijk van Praag is de enige die op zondag open is.

Zodra de priester Rachel ziet, wil hij het mooie Joodse meisje redden. Zij kan een cruciale rol spelen in de grote droom die hij al lang koestert, een Heilig Plan. Voorzichtig begint hij haar in te palmen. En hij heeft het geluk mee.

Vrijheid

Rachel, die snakt naar wat opwinding en inspiratie (wij zouden zeggen dat ze aan het puberen is, maar het verhaal speelt zich af in 1600, toen kenden ze dat begrip nog niet), en Betzalel maken een geheim uitstapje. Daarna is ze totaal verliefd, en uit angst een oude vrijster te worden, bevecht ze haar vrijheid. Na een ruzie met haar vader, die zegt dat hij een huwelijk tussen hen nooit zal toestaan, loopt ze weg, naar het klooster van priester Thaddeus.

Graaf

De priester vertelt haar zijn ideeën over de Bijbelse geschiedenis en stelt haar voor aan graaf Ladislaus, een man die zichzelf tot taak heeft gesteld de vrouw in al haar facetten te beschrijven. Door hem gaat ze twijfelen aan haar liefde voor Betzalel.

Maar als Rachel op het punt staat in een ritueel bevrucht te worden door de graaf, wordt het aan een kruis genagelde ontzielde lichaam van de misdienaar gevonden en wordt Rachel ervan beschuldigd een slavin van de duivel te zijn.

Vergezocht

Het verhaal is mooi geschreven, met filosofische verhandelingen over het leven en de liefde. Ook je Bijbelkennis wordt aardig bijgespijkerd. Het verhaal speelt zich af in 1600, maar dat is niet hinderlijk; het is zo naar de moderne tijd te vertalen. Toch is het allemaal een beetje erg vergezocht en boeit het, alle mystiek, romantiek, erotiek, misdaad en bedrog ten spijt, minder dan verwacht.

Rachel, of het mysterie van de liefde, door Geert Kimpen, Uitgeverij Arbeiderspers, ca 370 blz., € 18,95.

Waardering: 3,5 sterren

Wil jij weten hoe het met Rachel verder gaat? We mogen tien exemplaren van dit boek weggeven. Dus doe mee aan de prijsvraag. Heb je het boek niet gewonnen, dan mogen we een korting van € 2,50 op het boeken geven. Print onderstaande info uit en neem die mee naar de winkel. De korting geldt vanaf 4 juni tot 4 september:

Actienummer 901-87605

Auteur Geert Kimpen

Titel Rachel of het mysterie van de liefde

ISBN 9789029572996

Normale Prijs € 18,95

Korting € 2,50

Actieprijs € 16,45

Begindatum 04/06/2011

Einddatum 04/09/2011

Vul onderstaande velden in

Welk boek heeft Geert Kimpen nog meer geschreven?

 

Vul hier uw persoonlijke gegevens in

Aanhef  Dhr. Mevr.
Naam
Adres
Postcode
Woonplaats
Telefoon
Email
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden en het privacy beleid van Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V. .
Ik wil in de toekomst de nieuwsbrief van VROUW ontvangen.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen
25-05:
26-11:
19-11:
15-10:
08-10:
01-10:
24-09:
17-09:

Ik ga akkoord met de voorwaarden
of volg VROUW op:
twitter hyves googlePlus RSS