*

Zoeken
  Zoeken met  
vr 27 jan 2012, 14:12

Voor jou gelezen: Wit is het nieuwe zwart

Kleine meisjes worden groot

door Ronneke van der Genugten
AMSTERDAM -  Isabella, Mary, Kristi en Lauren zijn vriendinnen voor het leven en delen alles met elkaar. Nou ja…bijna alles. De een is niet echt gelukkig in haar relatie, de ander is juist niet gelukkig omdat ze geen relatie heeft.

Het valt ook niet mee om de ware te vinden. Natuurlijk zijn Isabella, Mary en Lauren oprecht blij voor Kristi als ze gaat trouwen maar bruidsmeisje spelen begint ze toch behoorlijk de keel uit te hangen.

Hun eigen levens, met alle ups en downs gaan ten slotte ook gewoon door. In Wit is het nieuwe zwart (De oorspronkelijke titel Girls in white dresses schept direct meer duidelijkheid) worden we meegesleurd in hun pieken en dalen van het moderne leven. Isabella is ongelukkig in haar werk, Mary is verliefd op iemand die eigenlijk alleen maar van zijn moeder houdt en Lauren voelt zich aangetrokken tot de meest foute man ooit.

Hunkering

In eerste instantie lijkt Wit is het nieuwe zwart de zoveelste variant op het succesvolle Sex and the City. Een paar dagen na het lezen van de laatste bladzijde beseft de lezer dat deze roman toch iets meer is dan een ogenschijnlijk aardig verhaal over een stel vriendinnen. Er ontstaat een leegte. Een hunkering naar meer. En opeens besef je dat Jennifer Close er in is geslaagd een nieuwe vriendenkring in je eigen leven te creëren. Je bent hun leven binnengestapt en wil er niet meer uit.

Wit is het nieuwe zwart, uitgeverij De Boekerij, 268 blz., € 18,95

Waardering: 3,5 ster

Volg VROUW ook op Hyves, Facebook en Twitter!


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Gerelateerde artikelen
15-07:
08-07:
24-06:
10-06:
03-06:
26-11:
19-11:
15-10:
08-10:
01-10:
24-09:
17-09:

Volg VROUW op:
twitter hyves facebook googlePlus RSS