We voelen ons echter meer buitenmens en willen 3,5 uur per dag méér naar buiten. Ook verwachten we – ten onrechte - dat de huid van buitenmensen meer te verduren heeft dan die van binnenmensen door Hollands weer en luchtvervuiling.
Dit blijkt uit onderzoek in opdracht van Vaseline uitgevoerd onder 6.500 respondenten.
Hieruit kwam tevens naar voren dat de twee types elkaar veelal herkennen aan hun huid: binnenmensen hebben een grauwe, droge huid door gebrek aan zon en zitten het liefst met sloffen aan op de bank, buitenmensen bezitten volgens hun tegenhangers rode koontjes en een hond.
Achter de geraniums of bloemetjes buiten?
Meer dan de helft van de Nederlanders voelt zich buitenmens, maar slechts 20% is het. Men is dan ook erg ontevreden met hun dagelijkse portie buitenlucht.
Gemiddeld willen we in ons kikkerlandje maar liefst 3,5 uur meer per dag buiten zijn, maar dit doen we uiteindelijk niet vanwege: 1. Het weer (68%) 2. Werk (46%) 3. Huishouden (31%).
Hoewel we werk dus in veel gevallen als schuldige aanwijzen, zijn we ook in het weekend vooral binnenshuis te vinden met slechts 3,7 uur buiten.
Echte buitenmensen vluchten in hun vrije weekend meteen uit huis en zijn dan bijna 7 uur buiten te vinden. Nu de lente weer is aangebroken, zal het weer ons steeds minder tegenhouden om er op uit te gaan.
Dit geldt niet helemaal voor mensen die zich binnenmens voelen: van deze groep zit 10% met een strakblauwe lucht en een heerlijk temperatuurtje nog steeds liever binnen.
Mannen zijn meer buitenliefhebbers dan vrouwen: 56% voelt zich buitenmens tegenover 45% vrouwen. Hoewel men zou verwachten dat in de meer landelijke provincies ook meer buitenmensen zijn, is dit niet het geval.
Mensen uit Overijssel voelen zich bijvoorbeeld vaker binnenmens, terwijl mensen uit Noord-Holland zich vaker buitenmens voelen.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer