*

Zoeken
  Zoeken met  
di 26 mei 2009, 17:24

Bizar maar waar:

Vrouw laat baard staan

AMSTERDAM -  Meer dan twintig jaar onthaarde ze haar gezicht op een pijnlijke manier. Totdat ze het zat was. De Duitse Mariam noemt zichzelf de vrouw met de baard. Ze ziet haar baard als een vrijheidssymbool.

De Duitse Miriam besloot haar baard te laten staan. (foto:Brigitte.de) De Duitse Miriam besloot haar baard te laten staan. (foto:Brigitte.de)

De 45-jarige gaf onlangs in het Duitse vrouwenblad Brigitte een interview. Sindsdien is ze een opzienbarende verschijning in de diverse media bij onze Oosterburen. Wordt ze daar slecht behandeld of opgevoerd als een freak? Nee, want het is precies van Miriam wil.

Snor

Jarenlang deed ze er van alles aan om haar snor en baard, die na de geboorte van haar zoon begonnen te groeien, weg te werken. Scheren, laseren, medicatie, waxen en epileren. Niets hielp de onfortuinlijke vrouw.

Op zes augustus 2008 kwam de ommekeer: ze keek in de spiegel en wist wat haar redding was. Deze baard hoort bij mij, waar ik mét baard niet bij hoor, dat hoort ook niet bij mij, zei ze bij zichzelf. Vanaf die dag liet ze haar baard staan.

Strijd

'In het begin was ik bang voor de reacties van mijn vrienden, maar dat bleek niet nodig te zijn', vertelt ze aan Brigitte.de; 'Mijn baard is een soort vrijheidssymbool. Net alsof hij wilt zeggen: wat er is mag er zijn. Je hoeft niet de strijd aan te gaan met je uiterlijk'.

Bekijk hier de opzienbarende reportage die Brigitte.de met Miriam maakte.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!

Volg VROUW op:
twitter hyves facebook googlePlus RSS