Ze hebben hun meester gevonden in Larry David. Als de cynische somberaar in Whatever Works heeft hij een bijna vanzelfsprekende voorsprong op de concurrentie: na het succesvolle Seinfeld kon David seizoenen lang oefenen in zijn spottende televisieserie Curb Your Enthousiasm.
Levensfilosofie
Dat hij in woord en gebaar zo'n evenbeeld is van regisseur Woody, werkt niet in het voordeel van Whatever Works. Davids' optreden als eeuwige kritikaster Boris Yellnikoff onderstreept het gevoel van imitatie die de ontwikkelingen oproepen.
Natuurlijk wordt er in een lange carrière gevarieerd op vertrouwde thema's, maar het illustreren van een levensfilosofie via een verhaal doet als uitgangspunt meteen denken aan een eerdere Allen. Net als de oudere man, die een dommige jonge vrouw onder zijn hoede neemt.
Zelf zal Woody zich inmiddels echt te oud hebben gevonden voor de rol, maar veteraan Boris (regelmatig gestoken in een badjas, die zijn knokige bejaarde beentjes accentueert) kon de krasse grootvader zijn van zijn prille bruid Melody (Evan Rachel Wood).
Happy end
Toegegeven, Whatever Works is een modern sprookje, waarin iedereen uiteindelijk de juiste partner vindt. De wijze titel spreekt voor zich en een verplicht happy end blaast het kaarsje uit van een tussendoortje dat de nijvere Amerikaanse meester zich af en toe mag veroorloven.
Whatever Works van regisseur Woody Allen met Larrry David draait vanaf 12 november in de bioscoop
Waardering: drie sterren

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer