*

Zoeken
  Zoeken met  
di 08 dec 2009, 07:33

Vrouw wil geen knal maar kleur

Damesvuurwerk nieuwe trend

door Patricia Boon
AMSTERDAM -  Vrouwenvuurwerk en vuurwerkpakketten in voetbalclubkleuren. Dat zijn dé vuurwerktrends voor dit jaar. Dat stelt Leo Groeneveld, directeur van groothandel Lesli Vuurwerk uit Lichtenvoorde, de grootste vuurwerkimporteur in ons land.

? Een handelaar in Breda heeft zijn eigen wensvuurwerk bedacht: pijlen met de hoofden van het kabinet. Of het bedoeld is om de bewindslieden te huldigen of juist om het kabinet symbolisch op te blazen mag de koper ervan zelf invullen. 
FOTO: ANP 
? Een handelaar in Breda heeft zijn eigen wensvuurwerk bedacht: pijlen met de hoofden van het kabinet. Of het bedoeld is om de bewindslieden te huldigen of juist om het kabinet symbolisch op te blazen mag de koper ervan zelf invullen. FOTO: ANP

Vrouwenvuurwerk is geluidsarm en kleurrijk. „Over het algemeen houden vrouwen niet zo van dat geknal, maar weten ze mooie kleuren wel te waarderen. Voor ons een reden om daar op in te spelen.”

Zo is er bijvoorbeeld de wensvuurpijl, een grote pijl met een brievenbusje waarin een briefje met een persoonlijke wens kan worden gestopt. „Voor het nieuwe jaar wensen we elkaar allemaal goede dingen toe. Zo’n wenspijl past daar heel goed bij.” Het wensbriefje wordt, eenmaal in de lucht, vernietigd, zodat niemand het meer kan lezen.

Wat betreft het clubvuurwerk, daarbij spatten de pijlen in de clubkleuren in de lucht uiteen. Zo zijn er onder meer pakketten te krijgen van de clubs PSV, Feyenoord, FC Volendam en De Graafschap. „Nee, niet alle clubs doen mee. Enkele clubs hebben toch nog enige schroom gezien de incidenten die zich in het verleden hebben voorgedaan met vuurwerk in stadions”, aldus Groeneveld.

Economische crisis of niet, dit jaar wordt er weer voor 70 miljoen euro de lucht in geschoten. Dat is net zo veel als vorig jaar.

Toch kan het afsteken van vuurwerk gevaarlijk zijn, erkent ook Groeneveld, „Dat gaat vooral op wanneer de veiligheidsinstructies niet goed worden nageleefd. Meer dan de helft van de mensen die jaarlijks gewond raken door vuurwerk, wordt getroffen door vuurpijlen, rotjes en strijkers die anderen afsteken.”

Gelukkig zijn de consumenten dit zich meer en meer bewust, want de verkoop van vuurwerkbrillen is nog nooit zo goed geweest. Naar verwachting zullen er dit jaar 400.000 vuurwerkbrillen worden verkocht.Steeds meer partijen zien het belang van het dragen van een vuurwerkbril in.

Er zijn zelfs ziekenhuizen, zoals het Radboud Ziekenhuis in Nijmegen, en bedrijven die het voltallige personeel gratis vuurwerkbrillen geven.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!

Volg VROUW op:
twitter hyves facebook googlePlus RSS