De meeste ongelukken met mensen vinden in en rond het huis plaats. En wat dan? Je kunt een ambulance bellen. Die moet er binnen 10 minuten zijn, maar die eerste minuten kunnen juist cruciaal zijn. Je kunt natuurlijk ook in paniek naar de Eerste Hulp gaan van een ziekenhuis, maar zo’n 70 procent van de bezoeken aan de Eerste Hulp is onnodig (kosten ongeveer 50 miljoen euro). Met een Eerste Hulp Bij Ongelukken-diploma (EHBO-diploma) kunnen deze kosten worden bespaard, maar wat vooral belangrijk is: je bent eventueel zelf in staat het leven van bijvoorbeeld je eigen kind te redden
Niet vanzelfsprekend
Toch is het hebben van een EHBO-diploma niet zo vanzelfsprekend in Nederland. Slecht 2 procent van de Nederlanders beheerst EHBO, terwijl dit in landen als Duitsland en Noorwegen boven de 80 procent ligt.
Uit onderzoek van Iedereen EHBO blijkt dat mensen de verantwoordelijkheid wel willen nemen, maar uiteindelijk toch weer van zich afschuiven. De oorzaak van dit gedrag:
Praktische drempels
Als ze gaan nadenken over het volgen van een EHBO-cursus komen daar nog een aantal praktische drempels bij:
Om die drempels weg te nemen kan iedereen nu via iedereenehbo.nl online een EHBO-cursus volgen en is er slechts één praktijkles.
Heb jij een EHBO-diploma? Waarom niet/wel? Wat was jouw reden om een cursus wel of niet te volgen? Praat met ons mee!
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer