Nu komt een te groot deel van de leerlingen slaap tekort, doordat ze te vroeg op school moeten zijn. Dat zegt kinderarts Rob Bakker, die pleit voor een betere ’slaaphygiëne’ voor opgroeiende jongeren.
Weinig slapen
Bakker, die donderdag aan de Universiteit Utrecht promoveert op een onderzoek naar moeheidsklachten bij kinderen, constateert dat adolescenten in het algemeen te weinig slapen. Volgens hem is de belangrijkste reden daarvoor dat de school te vroeg begint. Dat verstoort het dag- en nachtritme van de tieners.
Bakker erkent dat een aantal jongeren, ook als de school een uur later begint, moe blijft omdat ze veel te laat naar bed gaan. „Maar dat hou je toch”, aldus de kinderarts, die in het Antoniusziekenhuis in Sneek werkt.
Zouden we onze pubers langer in bed moeten laten liggen?
Praat met ons mee!
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer