*

Zoeken
  Zoeken met  
do 01 apr 2010, 14:41

Meer informatie gewenst na 20 weken echo

AMERSFOORT -  Een kwart van de zwangere vrouwen wordt onvoldoende geïnformeerd als bij een 20-weken echo een afwijking wordt ontdekt.

Dat concluderen drie organisaties op basis van een enquête van het Meldpunt 20-weken echo onder ruim drieduizend vrouwen. Bij 10 procent van hen werd een afwijking gevonden.

Afwijking

Veel vrouwen wisten daarbij niet dat de echo vrijwillig is. De drie organisaties zijn BOSK (vereniging van motorisch gehandicapten en hun ouders), VBOK (Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind) en patiëntenvereniging NPV.

De drie verenigingen openden begin februari het meldpunt omdat het idee ontstond dat de voorlichting aan vrouwen verbeterd kan worden. In de enquête was een kwart van de vrouwen die een afwijking hadden, niet tevreden over de informatie die ze kregen. Ze hadden meer en duidelijker gegevens gewild en meer begeleiding.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!

Volg VROUW op:
twitter hyves facebook googlePlus RSS