*

Zoeken
  Zoeken met  
do 29 apr 2010, 16:59

Is koffie wel of niet goed je?

AMSTERDAM -  "Ik drink op een dag aardig veel koffie. Ik denk wel meer dan zes kopjes op een dag, maar is dit nou goed of slecht voor je? ." vraagt Ellen Guijk uit Katwijk. Annemarie van de Weert geeft antwoord.

ANTWOORD: Koffie bevat heel veel cafeïne. Dus het is dan ook belangrijk om te kijken wat de effecten van cafeïne zijn.
Cafeïne zorgt ervoor dat het hart sneller gaat kloppe, de bloeddruk stijgt en de maagzuursecretie stijgt. Mensen met een hoge bloeddruk en/of een snelle pols, zwangere vrouwen, zenuwachtige personen en mensen met (een voorgeschiedenis van) een maagzweer, kunnen beter geen koffie drinken.

Je kunt je door koffie wel beter concentreren en het maakt je wakker. Dit zijn dus weer voordelen. Alleen doordat het je wakker maakt, val je ook weer minder snel in slaap.

Andere positieve effecten van het gebruik van koffie zijn bijvoorbeeld
-Minder kans op nierstenen en diabetes.
-Minder kans op diabetes type 2
-Goede invloed op hart- en vaatziekten, de antioxidanten, die in koffie voorkomen gaan ontstekingsreacties in het lichaam -tegen, waardoor de kans op hart en vaatziekten afneemt.
-Gaat veroudering tegen
-Helpt bij herstel van een infectie en verkoudheid.
-Stemming wordt positief beïnvloed.
-Concentratievermogen en alertheid verbeteren.
-Kans op ziekte van Alzheimer verkleint
-Bevat mineralen en vitamine B3
-Verlaagt het risico op aandoeningen aan de lever als levercirrose.

Koffie werkt niet verslavend. Het kan wel zo een gewoonte worden dat je het heel erg gaat missen als je het niet drinkt.

Er zijn redelijk veel voordelen. Dit betekent niet gelijk dat koffie gezond of goed voor je is. Drink ook koffie gewoon met mate dan zijn er meer voordelen dan nadelen. En let op je situatie, zwangere vrouwen bijvoorbeeld worden geadviseerd om niet meer dan 3 kopjes koffie op een dag te drinken.

Annemarie van de Weert

Wij krijgen een hoop vragen binnen op de redactie. Over glazen, bereidingswijze van vis, wijn, vaktaal, ingrediënten. keukenapparatuur en de herkomst van eten bijvoorbeeld. Je kunt ons alles vragen. Onze verslaggevers Annemarie van de Weert, Pieter Nijdam en Felix Wilbrink geven antwoord op de leukste vragen in deze rubriek.


Naam
Adres
Postcode
Woonplaats
Telefoon
Email


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Ik ga akkoord met de voorwaarden
of volg VROUW op:
twitter hyves googlePlus RSS