*

Zoeken
  Zoeken met  
Foto: kosmos uitgevers
vr 19 aug 2011, 15:27

Tahoe Papa

Felix Wilbrink
AMSTERDAM -  Zo leuk, jouw recepten, ik knip ze uit want ze zijn weer anders dan die van mij/ ons. Hieronder een oud recept van mijn vader.

Ingrediënten:

Nodig:

200 gr tahoe-blok, van de toko

50 gr tauge, ontdaan van ? s? liertjes/ staartjes

2 stengels selderij, grof gesneden

azijn

4 tenen knoflook fijn geperst

suiker/ zoetstof naar smaak

uien, gebakken

2 eetl soja

olie

Bereidingswijze:

„Zo leuk, jouw recepten, ik knip ze uit want ze zijn weer anders dan die van mij/ ons. Hieronder een oud recept van mijn vader. Tahoe uit laten lekken in een zeef en in blokjes snijden. Olie in wadjan heet maken, de blokjes bakken, niet te grote hoeveelheden tegelijk, anders verwatert de olie en uit laten lekken. In een schaal doen. Doe daarover de gepelde taugé, iets geweld in heet water. Vervolgens de niet te fijn gesneden selderij en als afsluiting de gebakken uitjes (kan uit een bakje) erover heen als garnering.

En nu verder met het sausje. De tenen knoflook in de tjobek fijnwrijven. Dan naar smaak azijn erbij, suiker en sojasaus. Het moet zoetzuur van smaak zijn. Schenk over de tahou en laat even intrekken. En wanneer het goed is dan zie je nu: Mooie kleuren: wit/goud, groen en dan bruin en het donkere sausje er over. En het smaakt heerlijk. Ik koos het vroeger altijd voor mijn verjaardag. Ideaal als vleesvervanging met rijst en andere gerechten. Anne L Sarens.”

En hiermee stoppen we even met de Indische gerechten maar ik kom er aanstaande vrijdag op de pagina Eten & Genieten op terug. Met een mysterie van een verdwenen Indische kok en het mooiste ingezonden Indische recept. Alweer mijn dank!

Meer recepten op www.etenengenieten.nl


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen
10-03:
21-01:
02-05:
23-05:
23-03:
05-04:
22-11:
30-12:
19-12:
18-08:
10-08:
09-08:
05-08:
06-07:
23-06:
02-06:

Ik ga akkoord met de voorwaarden
of volg VROUW op:
twitter hyves googlePlus RSS