Ingrediënten:
Nodig:
2.5 kilo runderlappen
1 teen knoflook
250 gr zout (liefst grof zeezout)
3 blaadjes laurier, fijngehakt
1 theel foelie
1 theel kruidnagelpoeder
1 theel grove zwarte peper
1 theel piment, gemalen
1 eetl suiker (vochtig gemaakt met water)\
45 gr bruine suiker
Bereidingswijze:
Dit is een experiment. Maar de helden onder jullie zullen aanstaand weekeind als de koude eindelijk ons land inrolt, maar wat gelukkig zijn. Heerlijke plakken vlees die geweldig smaken bij spitskool, groene kool en bijvoorbeeld spruiten. Als het vlees klaar is moet je het opbinden. Doe dat door drie ‘plakken’op elkaar te leggen, de boven en onderkant iets invouwen en dan rond opbinden. Met 2.5 kilo vlees krijg je ongeveer drie, soms vier rollades. Dus dat wil zeggen… je maakt dit niet voor jezelf alleen.
Wrijf de knoflook samen met wat zout en meng het dan met alle andere kruiden en specerijen. Leg het rundvlees in een goed afsluitbare schaal en wrijf het in met de kruiden en het zout. Zet weg in de koelkast. De volgende dag heeft het vlees wat vocht afgegeven. Meng dit allemaal weer met het vlees en zet weer weg. Herhaal dit vier dagen. Bind dan het vlees op, zoals hierboven beschreven, tot rollades. Leg de rollades in een ruime pan, doe er zoveel koud water bij dat ze onder staan en laat 6 uur heel zachtjes pruttelen. Laat helemaal afkoelen in het kookvocht en haal het er dan uit.
Nieuwe schaal, bord met stevig gewicht er op, nog een nachtje zo in de koelkast en snij de volgende dag, en de volgende dag en de volgende dag, bij alles wat je maar lekker vindt. Heerlijk met piccalilly, mosterd en witte peterseliesaus.
Meer recepten op www.etenengenieten.nl

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer