*

Zoeken
  Zoeken met  
Foto: StockFood
do 23 feb 2012, 05:30

Knolselderiesoep

Felix Wilbrink
AMSTERDAM -  „Ik denk, dat we allemaal, ieder voor zich, wel iets kunnen bedenken om in te vasten”, schrijft Macia de Witte. Mooi zinnetje, hè?

Nodig:

1 flinke selderieknol, 2 kleintjes

1 ui fijngehakt

1 teen knoflook, gehakt

1 ½ l bouillon

2 eetl. boter

1 dl room

400 gr. gerookte makreelfilet

zout, peper

Bereidingswijze:

„Ik denk, dat we allemaal, ieder voor zich, wel iets kunnen bedenken om in te vasten”, schrijft Macia de Witte. Mooi zinnetje, hè? Hebben jullie overwogen om de komende weken het snoeptrommeltje weer eens nieuw leven in de blazen. Tot Pasen al het snoep dat de kinderen (en waarom jij zelf niet) krijgen in een trommeltje doen. Leuk hè? Wij zitten tegenwoordig allemaal zo gewichtig rekening te houden met de ramadannende medemens, maar onze ’eigen’ vastentijd kennen we niet meer. Hoewel, jullie brieven zijn weer erg leuk. wilbrink@telegraaf.nl

Schil de knolselderie en snijd hem in stukken. Snij ongeveer een een vijfde extra fijn en als er groen aan de knol zit, snij ook dat fijn en hou de fijne stukjes achter. Smelt de boter en zet er de grote stukken knolselderie, ui en knoflook in aan. Blus af met anderhalve liter groentebouillon, of nog beter, uienbouillon. Laat een half uurtje inkoken tot de selderie gaar is. Zet de staafmixer in je pan. Breng de soep nu op smaak met zout en peper en doe er de overige selderie bij. Laat 20 minuten koken, zodat de selderie nog net een bite heeft. Breek de gerookte makreel in stukjes en laat even in de soep warm worden. Scheut room erbij. Simpel, niet overdadig, maar prachtig eten, toch?

Meer recepten op www.etenengenieten.nl


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen
21-01:
30-12:
19-12:
22-11:
21-10:
12-10:
27-09:
19-09:
19-08:
18-08:
10-08:
09-08:
05-08:
06-07:
23-06:
02-06:

Ik ga akkoord met de voorwaarden
of volg VROUW op:
twitter hyves googlePlus RSS