Ingrediënten:
4 lamsburgers
1 sjalotje
½ komkommer
2 limoenen
3 eetlepels olie
¾ eetl kerriepoeder
2 eetl mayonaise
2 eetl yoghurt
1 teentje knoflook
1 theel tuinkruiden
4 pitabroodjes
1 bosje rucola
snufje zout
snufje peper
Bereidingswijze:
Nog een kerrierecept, omdat we nu toch inmiddels wél allemaal onze eigen kerriepoeder hebben gemaakt? Of je koopt mooie kerriepoeder, dat hadden we afgesproken. Pel het sjalotje en snipper het heel fijn. Snijd de komkommer in plakjes. Rasp de schil van een limoen en snijd de andere limoen in 4 partjes.
Roer de olie, het sjalotje, de koriander, de limoenrasp, het kerriepoeder en versgemalen peper in een kom door elkaar. Giet het mengsel in een diep bord, en leg hier de lamsburgers in. Drie kwartier voor iedere kant.
Rasp de komkommer, knijp uit, strooi er een beetje zout over en laat in een vergiet een half uur staan. Dan weer uitknijpen. Maak een knoflooksaus door de mayonaise, de yoghurt, het uitgeperste teentje knoflook en de tuinkruiden te mengen. Doe er op het laatst de komkommer door.
Op de bbq, onder de gril of in de grillpan, het maakt allemaal niets uit, maar een hamburger mag best wat sappig van binnen zijn. Haal de lamsburgers uit de marinade. Grill de lamsburgers aan beide zijden in ± 8 minuten prachtig bruin. En blijf er steeds wat van de marinade overheen doen.
Verwarm intussen de pitabroodjes. Serveer de burgers in een pitabroodje met rucola, een eetlepel knoflooksaus en een partje limoen.
Meer recepten op www.etenengenieten.nl

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer