*

Zoeken
  Zoeken met  
do 13 jan 2000, 23:30

Made by me!

AMSTERDAM -  Een beetje creatieveling rent niet naar de winkel om cadeaus in te slaan, maar gaat lekker zelf aan de slag! Zeker weten dat je met deze ideetjes een ander blij kunt maken!

Zwarte vaasjes

Zoek bij Kringloop de mooiste vaasjes, flessen of bekers. Met spuitverf geef je ze een kleurtje. Dat kan zwart zijn, maar elke kleur is goed. Voor een mooie witte rand bij de beker: gewoon even afplakken met tape en spuiten maar. Zorg wel dat je een groot deel van de vloer en omgeving bedekt met kranten, want er dwarrelt nogal wat verf her en der. Het mooiste is om verschillende vormen te nemen, dat staat het mooist. In plaats van spullen te halen bij de Kringloop, kun je natuurlijk ook even op zolder snuffelen.

Toilettasje

Van een gastenhanddoekje maak je in een handomdraai een toilettasje. Je kunt de binnenkant voeren, maar dat is niet noodzakelijk. Naai de zijkanten dicht en versier het tasje met knopen. De sluiting maak je door van een elastisch lint een lus te maken die je met een paar steken vastzet, recht boven de knoop. Hier haak je de lus om en zo sluit de tas.

Sleutelhangers

Draai in een plastic diertje een ringetje met een schroefdraad. Een aantal mooie kralen rijg je aan een stevig nylon draad. Bij de doe-het-zelf winkel kun je sleutelringen kopen en een bevestiging om hem aan je broek of tas te dragen.

Snoeppot

In een jampot maak je een mooie samenstelling van allerlei soorten snoep. Niet teveel kleuren door elkaar, twee of drie is meer dan genoeg. Maak mooie laagjes van allerlei verschillende soorten zoetigheid. Er is veel zacht en buigzaam snoep dat zich goed leent om staand achter glas te zetten; ondersteun ze in het midden van de pot met hetzelfde soort maar dan liggend. Van een lapje stof dat qua kleur matcht met de inhoud, knip je een vierkant groter dan de omtrek van het deksel. Met een elastiekje blijft de stof makkelijk om het deksel zitten. Met een mooi etiket heb je zo een simpel maar superleuk persoonlijk cadeau. Ook een mooi cakeje komt goed tot zijn recht achter glas. Zo’n cakeje in een wekpot wordt een soort object waar je eigenlijk alleen maar naar kunt kijken. Zonde om op te eten. Wekpotten zijn bij Xenos, Dille & Kamille of Ikea te koop.

Kaarten

Een heel leuk effect krijg je als je gewoon met de naaimachine door papier naait. Mooie versiering, zo maak je van een simpel wit correspondentiekaartje iets persoonlijks. Met de naaimachine is het ‘t makkelijkst, gebruik mooi, dik papier. Allerlei soorten garen en stof kun je gebruiken, knip er vormpjes uit en naai ze op een kaart. Je kunt ook met de hand naaien. Zet bijvoorbeeld een paar mooie knopen vast met een paar steken op een witte kaart.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Ik ga akkoord met de voorwaarden
of volg VROUW op:
twitter hyves googlePlus RSS