*

Zoeken
  Zoeken met  
ma 28 jul 2008, 10:27

Valt hier nog wat meer te beleven?

Wouter Post, fysiotherapeut en eigenaar Fysiomed Sportmedisch Centrum
AMSTERDAM -  Een veel gehoorde negatieve waardering over het fenomeen hardlopen door niet-lopers, is dat het saai zou zijn. Er gebeurt niks, je loopt, vaak in je eentje, zwijgend van A naar B, je kunt geen mooie goal scoren, kortom, er valt weinig te beleven!

Hardlopers zelf weten wel beter. De uitdaging die je met jezelf aangaat, het lekkere ritme waarin je soms kunt lopen, de beat van de muziek die vanuit je ipod in je oren klinkt, het genieten van de omgeving, en last but not least, het goede gevoel dat het je kan geven.

Wil je dit lekkere gevoel blijven beleven, dan moeten blessures voorkomen worden. En om je lichaam zo goed mogelijk te laten functioneren tijdens het hardlopen, is het raadzaam om je looptraining te ondersteunen met een aantal thuisoefeningen.

Vanuit ons vak als fysiotherapeuten hebben wij vaak te maken met blessures in de hardloopsport. En regelmatig zijn dit blessures die voortkomen uit een tekort aan rompstabiliteit. Hierdoor kan de hardloopbelasting leiden tot sluipende blessures aan rug, lies en hamstrengklachten. Deze groepen spieren moeten namelijk deze tekortschietende rompstabiliteit compenseren.

Hoe verbeter je nou die rompstabiliteit?

Je romp is je lichaam zonder armen, benen en hoofd. Maar om je romp goed te kunnen stabiliseren heb je je ledematen wel degelijk nodig. Andersom geldt dat ook. Om je ledematen goed te kunnen laten functioneren (zoals tijdens rennen) heb je een stevige romp nodig.

De volgende oefeningen verbeteren de stabiliteit van je romp:

1. sit-ups (rechte en schuine buikspieren): 3 maal 20 herhalingen, 60 sec rust
2. gluteus hiel: 3 maal 15 herhalingen, 60 sec rust
3. back-extension: 2 maal 15 herhalingen, 60 sec rust
4. lunges: uitstappen 3 maal 12 herhalingen, re/li afwisselen, 60 sec rust
5. de superwoman: 2 x 20 herhalingen, 60 sec rust

Klik hier voor de uitgebreide uitleg met plaatjes !

Dit zijn allemaal oefeningen die je thuis in je woonkamer kunt uitvoeren.

Als je deze oefeningen 3 x per week uitvoert met een dag rust ertussen, zul je zien dat zowel je kracht als je uithoudingsvermogen in rap tempo toeneemt! Daardoor verbetert je rompstabiliteit, loop je evenwichtiger en makkelijker en verklein je de kans op sluipende blessures.

En valt er op die manier nog heel lang heel veel lol te beleven tijdens je hardlopen!

Succes!

PS Heb je de gezamelijke VROUW- Dam tot Damlooptrainingsdag al in je agenda genoteerd? Zo niet, doe het dan snel, het is al over 4 weken!! Zondag 24 augustus, in het Amsterdamse Bos in Amsterdam, verzamelen 11.30. Meer details volgen!


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!