*

Zoeken
  Zoeken met  
vr 16 jul 2010, 15:20

Vragen aan voedingsdeskundige Amber Albarda

Harder afvallen met groenten en fruit

AMSTERDAM -  Voor VROUW beantwoordt voedingsdeskundige Amber Albarda al je vragen omtrent voeding, bewegen en gezond leven.

Amber Albarda schreef het boek Eet jezelf mooi slank en gelukkig dat nu in de winkels ligt.   Amber Albarda schreef het boek Eet jezelf mooi slank en gelukkig dat nu in de winkels ligt.

Beste Amber,

Ik zag dat jij adviseert om even geen brood, aardappelen, pasta, rijst etc. te eten. Alleen maar groenten en fruit. Waar is de schijf van vijf gebleven? De richtlijnen van het Voedingscentrum.

Het voldoende binnen krijgen van vitaminen en vezels door gevarieerd te eten? Je weet onderhand toch niet meer wat goed voor je is. Wat is dan de reden dat jij dit weer allemaal afraad?

Vriendelijke groet,

Chantal

Beste Chantal,

De nadruk lag hier -en dit is belangrijk- op het woord 'even'. Dit was een antwoord in een stukje voor iemand die op een gezonde manier vijf kilo wilde afvallen.

Hoewel supergezond, was dit dus geen advies voor alledag en iedereen. Je voedingspatroon voor lange termijn moet makkelijk in je huidige leven in te passen zijn, anders levert het je alleen maar een hoop (onnodige) frustraties op.

Snel wat extra kilo's kwijt

Voor even echter, is dit de beste en meest gezonde manier om relatief snel wat extra kilo's kwijt te raken. Eet simpelweg al je koolhydraten (maar dan ook echt allemaal, frisdranken en chips zijn allemaal koolhydraten) in de vorm van groenten en -in iets mindere mate- fruit.

Op deze manier krijgt je lichaam ineens een geweldige stoot vezels, vitaminen, mineralen en allerlei andere bioactieve stoffen binnen die het bij een hogere brood- of pastaconsumptie in mindere mate had gekregen.

Je lijf vindt dit geweldig en gaat er heel effectief van draaien. Dit merk je vervolgens niet alleen aan de lagere getallen op de weegschaal, maar ook aan een stijgend energiepeil.

Variatie in je groentenrepertoire

Laat dus niet simpelweg de pasta's, het brood en de aardappelen weg, maar vervang ze door allerlei soorten (en kleuren) rauwe en gekookte groenten. Het is helemaal niet slecht om jezelf aan te wennen iets meer variatie in je groentenrepertoire aan te brengen.

De meeste mensen eten bij lange na niet genoeg versproducten zoals fruit en groenten en in plaats daarvan veel te veel zetmeelhoudende koolhydraten, suiker en allerlei andere voorverpakte fabrieksnacks.

Voor vrijdag in je galajurk

Om kort te gaan, hoef jij niet voor volgende week vrijdag in je galajurk te passen en ben je erg gesteld op je zetmeelhoudende koolhydraten, blijf ze dan vooral eten. Het staat nergens geschreven dat het niet mag.

Kies bij voorkeur voor hele, volkoren granen zoals bruine rijst (of een andere graan) en eet het merendeel van je koolhydraten overdag in plaats van 's avonds. Je zult zien dat dat nóg een gaatje op je riem scheelt!

Hartelijke, gezonde groet,

Amber Albarda

Meer over Amber op www.amberalbarda.nl

Heb jij ook een vraag voor Amber mail die dan naar vrouwinbeweging@telegraaf.nl


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!