*

Zoeken
  Zoeken met  
Foto: Getty Images
wo 28 dec 2011, 09:50

Koopjesjagers opgelet!

AMSTERDAM -  Zodra die rode letters op de etalageruiten verschijnen, begint het al te kriebelen. Het is weer SALE! Vrouwen zijn, in tegenstelling tot mannen, dól op koopjes. We worden zelfs gelukkiger van uitverkoop, sale en afgeprijsde producten.

Gelukkiger van uitverkoop

8 procent van de vrouwen grijpt de SALE-tijd aan om in allerlei winkels op zoek te gaan naar koopjes. Een op de drie vrouwen gaat alleen naar haar favoriete winkel, blijkt uit onderzoek van Batavia Stad Fashion Outlet.

Meer dan de helft van de shopbeluste vrouwen geeft aan aanzienlijk gelukkiger te worden van koopjes. Een normale aanschaf wordt beoordeeld met gelukscijfer 8. Een koopje krijgt daarentegen een dikke 9 van 51 procent van de vrouwen, meldt Spits. Een kwart van de mannen doet juist zijn uiterste best de stad te mijden als het uitverkooptijd is.

Schoenen, schoenen, schoenen!

We zien het allerliefst (60%) schoenen met een rode sticker in de winkel staan. Een op de tien wacht tot de uitverkoop met het kopen van een nieuw pak.

En gaan we ook sneller tot aankopen over die voorheen boven ons budget lagen? Jazeker! 30 procent van de Nederlanders gaat over tot aankoop van dat gewilde product als er 40 a 50 procent van de prijs afgaat. Bij een korting van 20 a 30 procent koopt een kwart van de shoppers het product dat voorheen te duur was.

Meisje onder de voet gelopen

Sommige mensen gaan zo ver voor die ene aankoop dat ze niet eens doorhebben dat ze een klein meisje onder de voet lopen. Dat gebeurde in een winkelcentrum in Indianapolis, waar de retro Nike Air Concord's 11 in de verkoop ging. Bekijk hieronder het schokkende filmpje.

Ben jij een echte koopjesjager? Heb je nog tips? Of mijd jij de stad juist als de uitverkooptijd uitbreekt? Van welk item hoop jij dat het in de uitverkoop gaat? En heb jij er alles voor over om dat ene item in handen te krijgen? Praat ook met ons mee!


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Ik ga akkoord met de voorwaarden
of volg VROUW op:
twitter hyves googlePlus RSS