*

Zoeken
  Zoeken met  
wo 12 aug 2009, 14:55

Herinneringen maken gelukkiger

AMSTERDAM -  Terugdenken aan een leuke gebeurtenis is de beste manier om jezelf gelukkiger te voelen. Ook bewust glimlachen, een goede daad stellen of dankbaarheid tonen, maakt een mens vrolijker.

Foto: Matty van Wijnbergen

Dat blijkt uit een grootschalig onderzoek onder 26.000 mensen van de Britse psycholoog Richard Wiseman, verbonden aan de universiteit van Hertfordshire en auteur van het boek ’59 Seconds: think a little, change a lot’.


Wiseman verdeelde de respondenten over vijf groepen. De eerste groep moest denken aan de voorgaande dag. De tweede groep liet hij denken aan een leuke gebeurtenis van de vorige dag. De derde groep moest twee keer per dag bewust glimlachen, de vierde groep moest een goede daad stellen en de laatste groep moest dankbaarheid tonen.


Van de mensen die bewust aan een mooie herinnering dachten bleek 65 procent zich gelukkiger te voelen, terwijl denken aan gisteren maar de helft van de respondenten gelukkiger maakte. Met een toenemend geluksgevoel van vijftien procent is terugdenken aan iets leuks de meest effectieve manier om je gelukkiger te voelen. Bewust glimlachen, en dat vijftien seconden lang, maakt zes procent gelukkiger, een goede daad stellen acht procent en dankbaarheid uiten negen procent.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Ik ga akkoord met de voorwaarden
of volg VROUW op:
twitter hyves googlePlus RSS