*

Zoeken
  Zoeken met  
wo 03 feb 2010, 09:43

Kinderen als statussymbool

door Daphne van Rossum
AMSTERDAM -  Doe je het leuk, dan hebben je kinderen de juiste kleren, zitten op de juiste sportclubjes en genieten de juiste opleiding. Kinderen zijn voor ouders steeds vaker een symbool van status, zo signaleert Richard van Berkel die het boek ’Status’ schreef.

De kinderen van Victoria passen perfetct in het plaatje De kinderen van Victoria passen perfetct in het plaatje Foto: Brunopress

"Je ziet dat statusgevoelige mensen veel tijd en geld investeren in bepaalde sportclubs. Dat de kinderen hockeyen op club A terwijl club B dichterbij is, maar een mindere naam heeft”, vertelt Van Berkel, in het dagelijks leven eigenaar van een marketing en communicatiebureau. "Dat soort mensen zoeken ook dingen waarmee ze zich kunnen onderscheiden. Ze doen hun kinderen op een duur taalkamp, of een summercourse op een Amerikaanse universiteit. Iedereen kan tegenwoordig een cruise maken, maar dit doet het goed aan de borreltafel.”

Het hebben van meer kinderen dan twee, wordt tegenwoordig ook chique bevonden. "Ik zie het veel om me heen dat mensen drie of vier kinderen hebben”, vertelt Van Berkel. "Een trend onder welgestelden die is overgewaaid uit Amerika en Engeland. Je ziet het ook aan stellen als Brad en Angelina. Het aantal kinderen draagt weer bij aan hun status.”

Vind jij het belangrijk dat je kind merkkleding draagt, op de juiste sportclub en school zit? Doe je het dan voor je kind of doe je het om anderen te laten zien hoe goed het met je gaat? Praat met ons mee!


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Ik ga akkoord met de voorwaarden
of volg VROUW op:
twitter hyves googlePlus RSS