Elke week kijken we mee in het leven van een interessante bewogen vrouw die midden in het leven staat.
Deze week blogt ze voor voor over alles wat ze beleeft.
Naam: Toos verbruggen
Leeftijd: 66 jaar
-------------------------------------------------------------------------
Dag 1
De eerste dag van mijn weblog speelt zich af in Duitsland. Ik ben enkele dagen in Rheinland-Westfalen om mijn Duitse vrienden, Gero en Monika, te bezoeken. Ook zij zijn in Namibië actief met ontwikkelingsprojecten. Hun Stchting heet: Noah's Ark. Het toeval wil (bestaat dit wel?) dat we elkaar op dezelfde plaats in Namibie hebben ontmoet als waar wij als Stichting: Connected to Namibia foundation werkzaam waren. Hun Stichting had een gebouw laten renoveren op het schoolterrein van de Junior en Secondairy School in Tsintsabis. Ik was bezig om een kleuterschool in die plaats op te zetten en daarbij tevens een leerkracht op te leiden voor die kleuterschool. Het gerenoveerde gebouwtje zou dienst gaan doen als kleuterklas. Wat is er mooier dan samen de schouders onder projecten te zetten. Monika was net als ik ook leerkracht geweest, dus de klik was snel gemaakt. Nu werken we intensief samen . Dus vandaag veel bijpraten en plannen voor de toekomst maken.
Het gebied waar we nu zijn in Rheinland Westfalen was vroeger een mijnbouw gebied echter zoals dit bij ons in Limburg ook is gebeurd is dit vergane glorie. Na verval van de niet meer in gebruik zijnde gebouwen van de mijn heeft men enkele jaren terug besloten om de gebouwen (met veel geld van de Europese Unie) te restaureren en hieraan later een nieuwe bestemming te geven. Nu zijn er kleine maar ook exclusieve winkeltjes waar echte ambachtelijke artikelen worden verkocht met een knipoog naar design.
Ik sta versteld van het prachtige metselwerk van de gevels. Dit industrieel erfgoed wordt gelukkig voor het nageslacht bewaard. Dit geldt ook voor mijn volgend bezoek: de sluizen in Waltrop. Dit gigantisch sluizen complex met een lift-systeem voor boten voor het Dortmund- Emskanaal is in 1899 door keizer Wilhelm 11 geopend. Al het staalwerk lijkt op dat van de Eifeltoren. Een heel interessant museum geeft uitleg over de werking van deze lift en de historie van sluiswerken in Duitsland in het algemeen. Even verderop zijn nieuwe sluizen gebouwd met ook daar weer een goed museum met uitleg over diverse typen sluizen dat het ook voor kinderen goed is te begrijpen. De modellen op schaal leggen de werking visueel heel goed uit. Een dergelijk museum zou als dat niet al bestaat in Nederland zeker niet misstaan.
Wil je ook een dagboek bijhouden voor de website VROUW van De Telegraaf? Geef je op via vrouwinternet@telegraaf.nl.
Volg VROUW ook op Hyves,
Facebook,
Twitter
en
Google+!

© 1996-2013 TMG Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Gebruiksvoorwaarden | Privacy | Cookies | Cookie-voorkeuren | Disclaimer