*

Zoeken
  Zoeken met  

Michou's Mode & Beauty Blog

Michou's Mode & Beauty Blog Telegraaf mode-journalist Michou Basu blogt over haar belevenissen tijdens nationale en internationale mode en beauty shows en exclusieve evenementen waar ze vaak als enige uit ons land live aanwezig is.


vr 03 jul 2009, 17:05

Michou Basu blogt over gretige modemeisjes

"Rode lopers heb ik al een tijdje niet meer gezien"

door Michou Basu
AMSTERDAM -  Zet 200 modebewuste meisjes en vrouwen in een hal neer en je hebt een instant modespektakel. Dat maakte ik mee tijdens de jurering van de eerste fashion battle van ShopVIP, een online shopping community.

De organisatie is op zoek naar een nieuw boegbeeld, een Miss ShopVIP en had daar een prijsvraag voor uitgeschreven.

Uit duizenden inzendingen werden 200 dames geselecteerd die ik samen met presentatrice Anouk Smulders, Maria Kooistra, eigenaresse van een vintage kledingboetiek en Bastiaan van Schaik moest beoordelen op fashion appearance en modegevoel.

In de Zuiveringshal van de Westergasfabriek in Amsterdam hadden de uiteenlopende types (lang, slank, klein en iets stevig, jong en volwassen en verschillende nationaliteiten) zich verzameld.

In de eerste ronde moesten de vrouwen onder leiding van modeman Bastiaan van Schaik een rondje over de roze catwalk lopen. Ook weer zo'n hip ding. Rode lopers heb ik al een tijdje niet meer gezien.

De tweede rode was een spannende. De hal stond vol met kledingrekken waaruit ze -binnen tien minuten- kleding moesten graaien en er een modieus setje van maken. Erg leuk, sommigen namen alle tijd, en anderen bestormden de rekken of hun leven er van af hing. Dat deed me denken aan de Drie Dwaze Dagen van de Bijenkorf, alhoewel het er hier aanzienlijk aardiger aan toe ging.

Nu is het ook een kunst om met 200 vrouwen tegelijk en binnen korte tijd een hip setje samen te stellen, maar een echte modemadam draait daar de hand niet voor om.

Wat me opviel was dat ze dicht bij zichzelf bleven. Niemand stelde uitzinnige creaties samen. Sommigen waren wel inventief en hadden hun setje afgestyled met schoenen of een lipstickje van zichzelf. Dat doen stylisten zelf immers ook. Denk maar aan het zinnetje 'stylist's own' dat je regelmatig onder aan modeproducties ziet.

Uiteindelijk kozen we 42 dames die door zijn gegaan naar de finale die op 20 juli wordt gehouden. Spannend! Ze moeten een filmpje maken en blogjes schrijven en daar ben ik, zelf een fervent blogger, erg benieuwd naar.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!
Gerelateerde artikelen
23-04:

Volg VROUW op:
twitter hyves facebook googlePlus RSS