Onvrede over Marokkaanse...
Depla nieuwe burgemeester Heerlen
Tests voor redding bruinvis
Onderzoek meineed ex-rechter
A50 geheel versperd
Gladheid smoes op het werk
Iran veroordeelt ex-minister
Kritisch boek Rijkswaterstaat...
Steun voor wet tegen woekerprijzen...
VVD open voor langere missie
Man heeft orga-nen in spiegelbeeld
Gratis met de bus
Hulp voor Aru-baanse probleemjeugd
Overvallen dras-tisch aangepakt
'Snowmageddon II' op komst in VS
SP: stop ijsberenhandel
Verhagen: Kenia helpen
Or ongelukkig met vertrek Meijboom
Veel bekijks penissen
Jeugd drinkt vooral bij een ander
Hasj gedoogd in Afghaanse leger
'Lijnen zinloos voor dikke ouderen'
Man vast om ontvoering in A'dam
Weer massale betoging in township
23 jaar na moord op homo's
'Elektrische sigaret ook ongezond'
Dief stuurt nieuwe tuinkabouter
'Chipkaart niet zomaar in A'dam'
Wilders: Premier buigt diep
Woning verwarde man doorzocht
Eerste training op Cypress Mountain
Mulder heeft last van enkel
Schildermans mist startbewijs
Schaatsblokjes toch rood
ALLES OVER DE WINTERSPELEN!
'Mensen begonnen te huilen'
Stuk tuin terug graag!
Jol over Suk: 'Hij schiet ze...
Eitje bakken voor open haard
Verdachte neerschieten fietsster...
Man is Stoer, Vrouw is Hoer'
Shalali Shalala
Moorddossier: Anneke van der Stap
Degenslikker slikt 18 zwaarden
Topless protest in Kiev tegen...
Een jaar geleden keek ze nog heel anders naar de kandidatuur van Barack Obama. Als inwoonster van de staat New York was Hillary Clinton haar favoriet. De gedachte dat Obama een kans zou maken, kwam niet bij haar op. "Hij is er nog niet aan toe", sprak ze toen.
De miljoenen zwarte kiezers in de Verenigde Staten zijn nerveus. Zij zien wel dat ze aan het begin staan van een historisch tijdperk. Mocht Barack Obama worden gekozen, dan zal de wereld er voortaan anders uitzien. Het is de vervulling van een van de dromen van Martin Luther King. Met een keuze voor Obama zal er opnieuw een plafond worden verbrijzeld en is het bewijs geleverd dat ook zwarten een kans hebben op het hoogste ambt in deze nog met racisme doorspekte samenleving.
Het ongeloof dat Obama het zou kunnen redden, werkte begin dit jaar nog tegen hem. Pas toen hij de voorverkiezingen in de overwegend witte staat Iowa won, begonnen zwarte kiezers op te schuiven. Inmiddels is het zo dat meer dan negentig procent van het zwarte electoraat Obama steunt. Opvallend, want de kandidaat zelf heeft juist geprobeerd zo min mogelijk aandacht op zijn huidskleur te vestigen.
Ondertussen proberen diverse zwarte denkers de verwachtingen van de achterban te temperen. Zo waarschuwt professor Toni-Michelle Travis, politicologe aan de Mason George Universiteit in Virginia, dat president Obama geen gelegenheid zal hebben zich speciaal op zwarte Amerikanen te richten tijdens zijn eerste jaren. "De enige hoop is dat door zijn presidentschap discriminatie snel tot het verleden zal behoren."
Emeritus hoogleraar Timuel Black uit Chicago ziet toch een zonnige kant. "Voor je een goede president kan zijn, moet je eerst president worden." En dat is waar het voor Nadine Gembhard ook om draait. Eerst maar een zwarte president, dan komen de verbeteringen vanzelf. Als vroom christen drinkt ze niet, maar voor vanavond heeft ze een fles champagne koud staan. "Alleen maar om de kurk te horen knallen. En daarna ga ik dansen op straat. Stel je toch eens voor..."
buitenland@telegraaf.nl
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Subsidie en 6% BTW
Chat nu met de lekkerste
Gratis fitness tot
Stedentrip Istanbul
Yummy: Kim Holland 18+
Handig: Twee nummers
Thermae 2OOO
Met € 4 korting naar de Huishoudbeurs
ANWB: Tips! Voor
Nieuw: Hotelbon
Klik hier ! Alles over
de Mexicaanse griep!
Saldo 3 jaar vast
Restaurant Week !
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.
